Piłka nożna. Flota liderem IV ligi

Data publikacji: 11 listopada 2021 r. 20:35
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2021 r. 20:35

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została 16 kolejka spotkań. Chemik Police wygrał w Szczecinku 3:2 i przeskoczył rywala w tabeli. Od pięciu kolejek niepokonana jest Ina Goleniów, która tym razem pokonała na wyjeździe GKS Manowo 2:0.

W meczu na szczycie dotychczasowy lider IV ligi - Dąb Dębno, przegrał u siebie z Vinetą Wolin 0:2, zaś Hutnik Szczecin zremisował u siebie z Gwardią Koszalin 0:0, która traci już do liderującej Floty sześć punktów. Wybraliśmy się właśnie na Osiedle Kasztanowe, gdzie Jeziorak podejmował gości ze Świnoujścia...

JEZIORAK Załom - FLOTA Świnoujście 0:4 (0:1); 0:1 Peda (31), 0:2 Poźniak (55 karny), 0:3 Peda (64), 0:4 Stasiak (90+2).

Od początku meczu grę prowadził zespół z wyspy Uznam, ale w pierwszych dwóch kwadransach nie stworzył sobie korzystnej okazji bramkowej. Jeziorak grał głęboko cofnięty i czekał na kontry. Pierwsza bramka dla Floty była efektem straconej piłki przez gospodarzy. Strzelał Staniszewski, a skuteczna dobitka Pedy dała Flocie prowadzenie. Chwilę przed golem sytuacje miał jeszcze Dziuba. Jeziorak również miał swoje szanse. Okazję z bliskiej odległości zaprzepaścił Chodorowski, a po straconej bramce, główkował Szyc.

Początek drugiej połowy był owocny dla zespołu gości. Już w 48 minucie bardzo groźnie strzelał Staniszewski, ale piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki gospodarzy. Kilka minut później ten sam zawodnik sfaulowany został w polu karnym, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Poźniak. W 64 minucie mecz został wyjaśniony. Strzał Dziuby skutecznie dobił Peda. Jeziorak miał dwie, trzy sytuacje na gola honorowego, a Dawid Adamski z Floty trafił piłką w poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu, wynik strzałem głową ustalił Stasiak.

Planowa wygrana Floty Świnoujście, która po tym zwycięstwie obejmuje prowadzenie w tabeli. Ten mecz pokazał różnicę między III, a IV ligą. Jeziorak zagrał za mało odważnie i był piłkarsko słabszy od przeciwnika.