Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Finał Pucharu Polski z kibicami Wisły

Data publikacji: 10 kwietnia 2024 r. 17:42
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2024 r. 07:58
Piłka nożna. Finał Pucharu Polski z kibicami Wisły
Finał Pucharu Polski w Warszawie odbędzie się w obecności kibiców Pogoni i Wisły. Fot Pogoń Szczecin SA  

Kibice z Krakowa będą mogli uczestniczyć w finale Pucharu Polski, w którym Wisła zmierzy się Pogonią Szczecin. To efekt decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN, który postanowił zawiesić karę zakazu wyjazdów na trzy mecze zorganizowanych grup fanów Wisły.

22 listopada 2022 roku po incydentach w meczu w Lublinie klub z Krakowa ukarany został zakazem wyjazdów kibiców na trzy kolejne mecze Pucharu Polski. Kara nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na to, że krakowski klub rozgrywał wszystkie mecze Pucharu Polski u siebie. Tym samym powinna obowiązywać w tegorocznym zaplanowanym 2 maja finale w Warszawie. Komisja Dyscyplinarna PZPN, po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN, przychyliła się do wniosku i zawiesiła wykonanie wyżej wymienionej kary na okres 3 lat. Równocześnie Komisja Dyscyplinarna ostrzegła Wisłę i jej kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje tymczasem, że otwarta sprzedaż biletów na finał Fortuna Pucharu Polski 2023/2024, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Wisłą Kraków, rozpocznie się 11 kwietnia o godzinie 10. Mecz rozegrany zostanie 2 maja o godz. 16 na PGE Narodowym w Warszawie. Ceny biletów ustalono w przedziale 80-120 złotych, a ich dystrybucja prowadzona będzie wyłącznie za pośrednictwem portalu bilety.laczynaspilka.pl. Każdy z użytkowników będzie miał możliwość nabycia maksymalnie 5 wejściówek.

Zainteresowanie finałem Pucharu Polski jest w Szczecinie bardzo duże. Pula 5 tysięcy biletów będąca w dyspozycji Pogoni rozeszła się wśród kibiców portowej jedenastki błyskawicznie. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic szczecin
2024-04-11 07:54:27
wiadomo kasa a niebezpieczeństwo a jakoś to będzie .Tylko jeżeli coś się zdarzy groźnego to pod sąd Kulesza i cały zarząd i nie będzie że to nie nasza wina
Kokoko
2024-04-10 21:09:07
Lis zdemolował kurnik-teraz ten sam lis został zaproszony do kolejnego kurnika przez Sąd który go sądzi,w celach resocjalizacji.Sąd pogroził palcem,że jeżeli zdemoluje kolejny kurnik-dostanie na kilka lat"wilczy bilet" Morał bajki jest taki,że kurnikowa bandyterka i tak się opłaca.
Edek
2024-04-10 20:37:50
Ten PZPN to organizacja mafijna ,a kulesza to jest chyba ojcem chrzestnym tej całej bandy.Jak wymagać przez kluby przestrzegania przepisów i regulaminów skoro pozwala sie na ich obchodzenie i łamanie.O kant d..y rozbić takie decyzje. Jaki efekt wychowawczy niesie ze sobą ta decyzja? Kto wezmie odpowiedzialnosc za ewentualne zadymy i bojki kibiców przed,w trakcie i po meczu.Kto zapewni bezpieczenstwo prawdziwym kibicom,kobietom,dzieciom???Totalna porażka i kompromitacja PZPN wspierającej kiboli.
Piotr
2024-04-10 20:01:28
To pokazuje, ze prawo w tym kraju dostosowywane jest do aktualnych potrzeb. Zadymy na stadionach będą dalej z takim podejściem.
pzpn przestrzelił
2024-04-10 18:23:03
ale będzie się działo oczywiście na trybunach i poza nimi a wszystko zawdzięczamy decyzji pzpn.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA