czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi

Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi

Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi
Data publikacji: 2020-01-21 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 14:37
Wywietleń: 607 439025

Po rundzie jesiennej II-ligową drużynę piłkarską Błękitnych Stargard opuścili już napastnik Piotr Kurbiel (odszedł do II-ligowego GKS-u Katowice) i boczny obrońca Oskar Nowak (przeszedł do I-ligowych Wigier Suwałki), a wszystko wskazuje, że wiosną w I lidze znajdzie się także pomocnik Filip Karmański, który ma zamiar kontynuować karierę w GKS-ie Jastrzębie.

Karmański, za zgodą Błękitnych, przebywał na tygodniowych testach w Jastrzębiu i zrobił tam dobre wrażenie, w efekcie czego dostał zaproszenie na obóz przygotowawczy z I-ligowcami. Kontrakt zawodnika z Błękitnymi jest tak sformułowany, że jeśli chętni do zatrudnienia Karmańskiego wpłacą określoną kwotę, to stargardzki klub będzie musiał piłkarzowi udzielić zwolnienia. W Błękitnych uzyskaliśmy informację, że ewentualne odejście Karmańskiego będzie najprawdopodobniej już ostatnim osłabieniem zespołu tej zimy.

Kolejny sparing Błękitni rozegrają w sobotę 25 stycznia o godz. 12 na Euroboisku w Stargardzie, podejmując III-ligową Kotwicę Kołobrzeg i prawdopodobnie podczas tej gry kontrolnej w składzie stargardzian pojawią się testowani zawodnicy (najprawdopodobniej młodzieżowcy, bo takich działacze Błękitnych najbardziej potrzebują), mający zapełnić lukę po tych, którzy odeszli. W pierwszym sparingu w ubiegłym tygodniu, wygranym 3:2 z Bałtykiem Koszalin, sprawdzany był już 19-letni Paweł Jałoszyński (Stadion Śląski), który wcześniej występował w szczecińskich klubach: SALOS i FASE, ale jeśli pozostanie on w Stargardzie, to na razie pod kątem gry w zespole rezerw, a ewentualne występy w II lidze, to dopiero sprawa przyszłości. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: W sparingu z Bałtykiem Koszalin (w żółtych koszulkach) w Błękitnych nie zagrał Filip Karmański i prawdopodobnie wiosną nie zobaczymy go już w Stargardzie.

Fot. Tadeusz SURMA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie