poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi

Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi

Piłka nożna. Filip Karmański coraz bliżej I ligi
Data publikacji: 2020-01-21 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 14:37
Wywietleń: 843 439025

Po rundzie jesiennej II-ligową drużynę piłkarską Błękitnych Stargard opuścili już napastnik Piotr Kurbiel (odszedł do II-ligowego GKS-u Katowice) i boczny obrońca Oskar Nowak (przeszedł do I-ligowych Wigier Suwałki), a wszystko wskazuje, że wiosną w I lidze znajdzie się także pomocnik Filip Karmański, który ma zamiar kontynuować karierę w GKS-ie Jastrzębie.

Karmański, za zgodą Błękitnych, przebywał na tygodniowych testach w Jastrzębiu i zrobił tam dobre wrażenie, w efekcie czego dostał zaproszenie na obóz przygotowawczy z I-ligowcami. Kontrakt zawodnika z Błękitnymi jest tak sformułowany, że jeśli chętni do zatrudnienia Karmańskiego wpłacą określoną kwotę, to stargardzki klub będzie musiał piłkarzowi udzielić zwolnienia. W Błękitnych uzyskaliśmy informację, że ewentualne odejście Karmańskiego będzie najprawdopodobniej już ostatnim osłabieniem zespołu tej zimy.

Kolejny sparing Błękitni rozegrają w sobotę 25 stycznia o godz. 12 na Euroboisku w Stargardzie, podejmując III-ligową Kotwicę Kołobrzeg i prawdopodobnie podczas tej gry kontrolnej w składzie stargardzian pojawią się testowani zawodnicy (najprawdopodobniej młodzieżowcy, bo takich działacze Błękitnych najbardziej potrzebują), mający zapełnić lukę po tych, którzy odeszli. W pierwszym sparingu w ubiegłym tygodniu, wygranym 3:2 z Bałtykiem Koszalin, sprawdzany był już 19-letni Paweł Jałoszyński (Stadion Śląski), który wcześniej występował w szczecińskich klubach: SALOS i FASE, ale jeśli pozostanie on w Stargardzie, to na razie pod kątem gry w zespole rezerw, a ewentualne występy w II lidze, to dopiero sprawa przyszłości. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: W sparingu z Bałtykiem Koszalin (w żółtych koszulkach) w Błękitnych nie zagrał Filip Karmański i prawdopodobnie wiosną nie zobaczymy go już w Stargardzie.

Fot. Tadeusz SURMA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie