Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Fatalna inauguracja Euro 2020

Data publikacji: 14 czerwca 2021 r. 21:22
Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2021 r. 15:34

Polska - Słowacja 1:2 (0:1) 0:1 Szczęsny (18-samobójcza), 1:1 Linetty (46), 1:2 Skriniar (69)

Polska: Szczęsny -  Bereszyński, Glik, Bednarek - Jóźwiak, Klich (85, Moder),Krychowiak, Zieliński (85, Świderski), Linetty (74, Frankowski), Rybus (74, Puchacz) - Lewandowski.

Od porażki ze Słowacją rozpoczęła turniej Euro 2020 piłkarska reprezentacja Polski. Drużyna prowadzona po raz pierwszy na tak dużej imprezie przez Portugalczyka Paulo Sousę fatalnie zaprezentowała się zwłaszcza w pierwszej połowie. Słowacy objęli prowadzenie w 18 minucie. Po strzale Maka piłka odbiła się od słupka i pleców polskiego bramkarza Szczęsnego, po czym wylądowała w siatce.

Bliski podwyższenie rezultatu był dziesięć minut potem Kucka, ale jego strzał z ponad 20 metrów poszybował nad poprzeczką. Chwilę później podobny strzał na słowacką bramkę oddał  Krychowiak. Polacy więcej przed przerwą nie zagrozili już bramce rywal.

Dopiero druga połowa przyniosła przełamanie. Już w pierwszej akcji podanie Rybusa, na bramkę zamienił Linetty. Pomocnik Torino kilka minut później ponownie miał świetną okazję na bramkę, ale tym razem trafił prosto Dubravkę.

Polacy dominowali w dalszych fragmentach drugiej połowy, ale skrzydła naszej reprezentacji podcięła czerwona kartka dla Krychowiaka. W 62. minucie nadepnął on na stopę Hromady i sędzia ukarał go drugą żółtą kartką. Inicjatywę przejęli wówczas Słowacy i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Skriniar pokonał Szczęsnego.

Polska rzuciła się  do ataków, ale poza uderzeniem rezerwowego Świderski, znów nie potrafiła poważniej zagrozić Słowakom. Szansy debiut nie otrzymał w inauguracyjnym meczu Polaków na Euro pomocnik Pogoni Kacper Kozłowski. Zmiennikami tym razem byli Frankowski, Puchacz, Świderski i Moder. (woj)