Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Piłka nożna. Kadra zatrzymana na lotnisku

Data publikacji: 06 czerwca 2019 r. 15:50
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2019 r. 15:50
Piłka nożna. Kadra zatrzymana na lotnisku
 

Z powodu awarii samolotu z dwugodzinnym opóźnieniem odleciała do Skopje piłkarska reprezentacja Polski. Niepokonani w eliminacjach mistrzostw Europy Polacy piątek o godz. 20.45 zagrają z Macedonią Północną.

Po dwóch rozegranych kolejkach Polacy są liderami swojej grupy eliminacyjnej, a w dotychczasowych meczach nie stracili jeszcze bramki. Na koncie podopieczni Jerzego Brzęczka mają wyjazdowe zwycięstwo z Austrią 1:0 i przed własną publicznością z Łotwą 2:0.  Macedończycy z kolei pokonali Łotyszy 3:1 i zremisowali ze Słoweńcami 1:1.

Do Macedonii Polacy odlecieli w przededniu meczu ze sporymi kłopotami. Samolot, którym mieli podróżować do Skopje zatrzymała w Londynie awaria. Dwie godziny trwało zorganizowanie lotu zastępczego. Zmianie uległ też harmonogram pierwszego dnia pobytu w Mecedonii, a opóźnieniu oficjalny trening kadry.

Te perturbacje nie powinny wpłynąć na postawę reprezentacji Polski, która jest faworytem piątkowej potyczki. W historii bezpośrednich potyczek nasza reprezentacja jeszcze nigdy nie przegrała z Macedonią. Dwa spotkania zakończyły się efektowymi zwycięstwami Polski 3:0 i 4:1 (w 2012 roku) , a jedno remisem. Macedończycy jako niepodległe państwo nigdy nie mieli okazji brać udziału w żadnej dużej imprezie i są obok Łotwy są uznawani za outsidera w naszej grupie.

W ekipie Macedończyków pierwszoplanową rolę odgrywać będzie zapewne kapitan drużyny Goran Pandev, mający na swoim koncie ponad 100 występów w drużynie narodowej. Ciekawymi postaciami są również Stefan Ristevski i Enis Bardh. Pierwszy broni barw Sportigu CP, a drugi gra na w Levante.

W meczu z Macedonią w polskiej kadrze zabraknie leczących kontuzje Wojciecha Szczęsnego i Jakuba Błaszczykowskiego.Z powołanych na czerwcowe mecze przez trenera Jerzego Brzęczka zawodników na pewno nie zagrają też Robert Gumny, Sebastian Szymański i Dawid Kownacki. Całą trójka udała się już na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21.

(woj)

Fot. PAP/Piotr Nowak

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA