środa, 16 października 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kadra zatrzymana na lotnisku

Piłka nożna. Kadra zatrzymana na lotnisku

Piłka nożna. Kadra zatrzymana na lotnisku
Data publikacji: 2019-06-06 15:50
Wywietleń: 600 395448

Z powodu awarii samolotu z dwugodzinnym opóźnieniem odleciała do Skopje piłkarska reprezentacja Polski. Niepokonani w eliminacjach mistrzostw Europy Polacy piątek o godz. 20.45 zagrają z Macedonią Północną.

Po dwóch rozegranych kolejkach Polacy są liderami swojej grupy eliminacyjnej, a w dotychczasowych meczach nie stracili jeszcze bramki. Na koncie podopieczni Jerzego Brzęczka mają wyjazdowe zwycięstwo z Austrią 1:0 i przed własną publicznością z Łotwą 2:0.  Macedończycy z kolei pokonali Łotyszy 3:1 i zremisowali ze Słoweńcami 1:1.

Do Macedonii Polacy odlecieli w przededniu meczu ze sporymi kłopotami. Samolot, którym mieli podróżować do Skopje zatrzymała w Londynie awaria. Dwie godziny trwało zorganizowanie lotu zastępczego. Zmianie uległ też harmonogram pierwszego dnia pobytu w Mecedonii, a opóźnieniu oficjalny trening kadry.

Te perturbacje nie powinny wpłynąć na postawę reprezentacji Polski, która jest faworytem piątkowej potyczki. W historii bezpośrednich potyczek nasza reprezentacja jeszcze nigdy nie przegrała z Macedonią. Dwa spotkania zakończyły się efektowymi zwycięstwami Polski 3:0 i 4:1 (w 2012 roku) , a jedno remisem. Macedończycy jako niepodległe państwo nigdy nie mieli okazji brać udziału w żadnej dużej imprezie i są obok Łotwy są uznawani za outsidera w naszej grupie.

W ekipie Macedończyków pierwszoplanową rolę odgrywać będzie zapewne kapitan drużyny Goran Pandev, mający na swoim koncie ponad 100 występów w drużynie narodowej. Ciekawymi postaciami są również Stefan Ristevski i Enis Bardh. Pierwszy broni barw Sportigu CP, a drugi gra na w Levante.

W meczu z Macedonią w polskiej kadrze zabraknie leczących kontuzje Wojciecha Szczęsnego i Jakuba Błaszczykowskiego.Z powołanych na czerwcowe mecze przez trenera Jerzego Brzęczka zawodników na pewno nie zagrają też Robert Gumny, Sebastian Szymański i Dawid Kownacki. Całą trójka udała się już na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21.

(woj)

Fot. PAP/Piotr Nowak

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie