Środa, 01 maja 2024 r.

Piłka nożna. Efektowne wygrane Pogoni II i Floty

Data publikacji: 01 sierpnia 2020 r. 19:15
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2020 r. 11:31

Znakomicie wypadła inauguracja nowego sezonu dla piłkarskich III-ligowców z naszego regionu. Swojego meczu nie wygrał tylko grający na wyjeździe Chemik Police.

Bezbramkowy remis uzyskany w Swarzędzu z miejscową Unią jest jednak dla młodej drużyny z Police dobrym wynikiem. Efektowne zwycięstwa zanotowały natomiast: Pogoń II Szczecin i Flota Świnoujście.

Rezerwy Pogoni Szczecin rozgromiły w wyjazdowym spotkaniu Nielbę Wągrowiec 5:1 (2:1). Trzy gole zdobył 20-letni Błażej Starzycki, a po jednym: 19-letni Michał Kwiecień i 22-letni Rafał Maćkowski. Pogoń po dwóch golach Starzyckiego prowadziła 2:0 już po dwóch minutach gry. Po przerwie udokumentowała swoją wyższość kolejnymi golami.

Wynik jest szczególnie wartościowy, bowiem w wyjściowym składzie zagrało aż czterech juniorów: dwóch 18-latków i dwóch 17-latków. Trzech z nich: Jakub Lis, Filip Balcewicz i Nikodem Sujecki, to gracze formacji obronnej. Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 19 lat. Tak będzie wyglądała druga drużyna Pogoni w większości spotkań.

Kapitalnie sezon rozpoczął beniaminek trzeciej ligi Flota Świnoujście. Wyspiarze rozgromili w pierwszym meczu Unię Janikowo 3:1 (2:0) po dwóch golach debiutującego w drużynie 23-letniego Grzegorza Tarasewicza i jednym Konrada Prawuckiego. Gospodarze już po kwadransie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i dzięki temu grało im się łatwiej. Sezon rozpoczęli od mocnego uderzenia.

W niedzielę swój premierowy mecz rozegra jeden z faworytów do wygrania swojej grupy trzeciej ligi Świt Skolwin. Drużyna z północnej części Szczecina podejmować będzie na własnym boisku Górnika Konin i jest zdecydowanym faworytem. Początek meczu o g.17. (par)