czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwa gole Formelli

Piłka nożna. Dwa gole Formelli

Piłka nożna. Dwa gole Formelli
Data publikacji: 2020-07-14 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 08:41
Wywietleń: 599 464627

Dariusz Formella strzelił dwa gole dla Sacramento Republic FC w zremisowanym 3:3 (3:1) meczu grupy A konferencji zachodniej amerykańskiej USL Championship (drugi poziom rozgrywkowy) z Tacoma Defiance. Były to jego pierwsze bramki w tym sezonie.

25-letni skrzydłowy trafił do Pogoni Szczecin latem 2017 roku po tym, jak trener Maciej Skorża już w trakcie sezonu kategorycznie upomniał się o uzupełnienie składu. Początkowo wydawał się dobrym transferem, jednak ocena jego pobytu w szczecińskim klubie może być tylko bardzo negatywna.

Formella w rundzie jesiennej roku 2017 rozegrał w Pogoni 20 spotkań, zdobył dwa gole, a trenera Runjaica, który w trakcie sezonu zmienił Macieja Skorżę absolutnie nie przekonał. Raził brakiem determinacji, ambicji, a trener Pogoni nie miał żadnych wątpliwości, że Formella wraz Mate Cincadze i Adamem Gyurcso jest piłkarzem do natychmiastowego skreślenia.

Formella miał za sobą grę w Lechu Poznań, zdobyty tytuł mistrza Polski, ale po pobycie w Pogoni nie zagrał już żadnego meczu w ekstraklasie. Przeniósł się do I-ligowego Rakowa Częstochowa, w którym też nie zagrzał długo miejsca i obecnie będąc w sile wieku kontynuuje swoją karierę na drugim poziomie amerykańskiej ligi piłkarskiej. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie