Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Dużo zmian na mecz z Wisłą

Data publikacji: 2017-03-04 14:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 22:08
Piłka nożna. Dużo zmian na mecz z Wisłą
 

Nadir Ciftci w ataku, Adam Frączczak na prawym skrzydle, Kamil Drygas w roli ofensywnego pomocnika, Sebastian Rudol jako partner Jarosława Fojuta na środku obrony, a Hubert Matynia na lewej obronie.

Takie zmiany szykuje trener Kazimierz Moskal na poniedziałkowe spotkanie z Wisłą Płock w porównaniu z ostatnim pojedynkiem z Lechem w Poznaniu. Mecz na ławce rezerwowych mogą zacząć najlepsi piłkarze Pogoni w rundzie jesiennej: Mateusz Matras i Spas Delev.

Ten pierwszy grając jesienią w roli defensywnego pomocnika wyrobił sobie markę najlepszego piłkarza na tej pozycji w całej ekstraklasie. Początek obecnej rundy spędził na pozycji obrońcy, a mecz z Wisłą może zacząć w roli rezerwowego.

Trener Moskal jesienią kilka razy sadzał Matrasa na ławce rezerwowych i zawsze kończyło się to dla Pogoni źle. Szczecinianie z Matrasem na ławce rezerwowych przegrali ze Śląskiem i Wisłą P. po 0:2, a z Koroną z trudem zremisowali 1:1.

W drugiej części sezonu trener Moskal już nie eksperymentował ze składem i widział dla Matrasa miejsce na środku pomocy nawet wtedy, gdy kontuzjowany był Jarosław Fojut. Szczeciński szkoleniowiec w dwóch meczach zaryzykował ustawienie z dwoma środkowymi obrońcami w składzie: Rudol i Lewandowski tylko po to, by zatrzymać Matrasa w drugiej linii.

Co ciekawe, ten manewr opłacił się, bo Pogoń z Lewandowskim i Rudolem na środku defensywy najpierw wyeliminowała Jagiellonię z rozgrywek o Puchar Polski wygrywając z nią 4:1, a następnie nie dała się pokonać Lechii remisując z nią na wyjeździe 1:1.

Jeżeli w poniedziałek trener desygnuje do gry skład w ustawieniu jakie preferował podczas sobotniego treningu, to Matrasa w podstawowym składzie zabraknie. Nie będzie też w wyjściowej jedenastce Deleva. Gdyby bułgarski skrzydłowy znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Wisłą, to oznaczałoby to, że zagra po raz trzeci jako podstawowy zawodnik w ciągu 10 dni, a trzeba przecież pamiętać, że zawodnik praktycznie nie miał okresu przygotowawczego, trenował przez cały czas indywidualnie i dochodził do formy po ciężkiej i długotrwałej kontuzji.

W sobotnim treningu nie uczestniczył Ricardo Nunes. Miał krwiaka na łydce i jego występ w poniedziałek stoi pod dużym znakiem zapytania. Wobec wypożyczenia do Śląska Mateusza Lewandowskiego jedyną alternatywą na lewą obronę pozostaje Hubert Matynia.

21-letni obrońca stanie zatem przed podwójną dla siebie szansą. Jeżeli wypadnie korzystnie, to może nie tylko odzyskać miejsce w składzie drużyny ligowej, ale też powrócić do reprezentacji młodzieżowej, która w czerwcu rozegra finałowy turniej o mistrzostwo Europy.

Matynia przed kontuzją był powoływany do młodzieżowej reprezentacji regularnie, a trener Marcin Dorna cały czas dopytywał się w klubie o zdrowie i formę wychowanka Salosu. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA