piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Duże zainteresowanie meczem z Lechem

Piłka nożna. Duże zainteresowanie meczem z Lechem

Piłka nożna. Duże zainteresowanie meczem z Lechem
Data publikacji: 2017-09-10 09:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-12 10:03
Wywietleń: 1736 291608

Na 9 godzin przed rozpoczęciem niedzielnego meczu Pogoń – Lech (początek, g. 18) uprawnionych do wejścia na stadion było już ponad 7,5 tysięcy kibiców. Zainteresowanie meczem z liderem jest bardzo duże. Możliwe, że w niedzielny wieczór padnie nie tylko rekord frekwencji w obecnym sezonie (to dopiero piaty mecz w Szczecinie), ale również w całym roku kalendarzowym.

Jest olbrzymia szansa, że pobity zostanie rekord frekwencji całego poprzedniego sezonu. W żadnym meczu poprzedniego sezonu nie zanotowano frekwencji powyżej 10 tysięcy, a trzeba wiedzieć, że Pogoń rozegrała w poprzednim sezonie aż 20 spotkań na szczecińskim stadionie w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

Frekwencja z czterech meczów rozegranych w obecnym sezonie jest zadowalająca. Pogoń zanotowała najsłabszy pod względem sportowym start od momentu awansu do ekstraklasy, ale zainteresowanie meczami szczecińskiej drużyny jest duże. Średnio na jednym meczu było 7 719 kibiców (wliczając mecz pucharowy z Lechem).

Wakacje sprzyjają frekwencji

Latem frekwencja jest zawsze najwyższa. Tęsknota kibiców po przerwie wakacyjnej, nadzieje związane z nowym sezonem, ciekawość nowych graczy, a także dobra pogoda powodują, że pierwsze mecze jeszcze w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) pod względem frekwencji niemal zawsze są na najwyższym poziomie.

Frekwencja na szczecińskim stadionie w okresie wakacyjnym wzrosła w porównaniu z poprzednim sezonem o blisko 25 procent. Poprzedni sezon był wyłomem w kwestii zainteresowania meczami Pogoni. Na sierpniowy mecz z Termaliką rozgrywany w bardzo dobrym terminie (sobota, g. 20.30) przyszło zaledwie 4 292 kibiców, co jest niechlubnym rekordem.

Trzy ligowe mecze obecnego sezonu zawsze gromadziły na trybunach kibiców niemal w identycznej liczbie – około 8,3 tys., a więc prawie dwa razy więcej od feralnego meczu z Termaliką, co było efektem fatalnego startu drużyny prowadzonej przez Kazimierza Moskala. Tegoroczną średnią zaniża pucharowy mecz z Lechem – najlepszy w obecnym sezonie, ale rozegrany przy najniższej jak dotąd frekwencji.

Powrót do normalności

Frekwencja w obecnym sezonie jest wyższa, niż w analogicznym okresie poprzedniego, ale raczej nie należy się spodziewać, że zostanie utrzymana. Średnia widzów jest niemal identyczna, jak w latach 2013, 14 i 15. Zawsze było to blisko granicy 8 tysięcy. Nastąpił raczej powrót do średniej z poprzednich sezonów po tym ubiegłorocznym, który pozostawił spustoszenia na wielu polach funkcjonowania pierwszej drużyny.

Na meczu z Lechem może być obecnych powyżej 10 tysięcy kibiców. Ostatni raz bariera 10 tysięcy została złamana 9 kwietnia 2016 roku, a więc dwa sezony temu podczas meczu z Legią Warszawa. Obecnych było wówczas 14 348 kibiców. Dziś tak wielu fanów nie będzie, ale trybuny będą żywe i na pewno licznie zajęte.

To już jest ostatni moment, kiedy szczeciński kibic daje drużynie i trenerowi duży kredyt zaufania. Obecny dorobek punktowy, miejsce w tabeli, reprezentowany poziom nie skłaniają do licznych odwiedzin stadionu. Jeżeli gra i wyniki nie ulegną diametralnej poprawie, to tych kibiców przychodzić będzie coraz mniej. ©℗ (par)

Średnia frekwencja w okresie lipiec-sierpień:

2013 – 7 898
2014 – 7 836
2015 – 7 972
2016 – 6 193
2017 – 7 719

Komentarze

Szczecińskie kompleksy
No i mamy wpisy Made in Szczecin. Na dzień dobry, zero merytoryki, za to sporo kwasów żołądkowych. Zamiast przemilczeć jakiś taki sobie wpis, "prawdziwy szczecinianin" musi sobie ulżyć i jazda z bluzgami. Oczywiście bluzgi nie ważne, ważne aby było w "poprawnej polszczyźnie" ;) To nic że bramy szczecińskich kamienic walą szczochami, ważne by było napisane poprawnie- Ktoś honorowo oddał mocz w bramie ;) To nic że ulice/trotuary zawalone są psimi gównami, poprawnie winno być - Właściciele, piesków nie sprzątają po swoich pupilach ;) Ale wracamy do samego meczu. Brak dach nad trybunami. No to polecam zobaczyć ileż to stadionów wielkich klubów europejskich nie posiada w 100% pokrycia trybun, a ludziska mimo wszystko tam chodzą i nie walą focha ! Prawda o "kibicowaniu" czyli utożsamianiu się klubem ze swojego(?) miasta jest w Szczecinie brutalna. Nawet jeśli kiedyś Szczecin dorobi się super-hiper obiektu z dachem i darmowym wejściem, to i tak będzie zapełniany sporadycznie. Szczecin to jedno z nielicznych miejsc na terenie Europy ...BEZ TOŻSAMOŚCI
2017-09-12 09:35:11
Tomi
Weźcie pod uwagę brak zadaszone stadionu, brak wyników, niezbyt widowiskowa grę naszego zespołu to z kad ma się wziąść frekwencja 😨😨😨
2017-09-11 01:33:27
Po co taka gadka kiedy wiadomo ze wygra Pogon !
Tu gdzie mieszkam pokazali w TV tak:jedzie sobie na polnocy mojego kraju na waskiej drodze w gorach kierowca samochodu z przyczepa.Zajmuje cala szerokosc drogi tak ze nic nie moglo przebic sie mijajac i to po obu stronach.Kierowca sobie spiewal jakies wesole piosenki jadac wyjatkowo powoli a za nim 60 kolarzy bo to byl wyscig kolarski.No i tak to bedzie w meczu ..ten wesoly kierowca to Pogon a ci kolarze to z Lecha.
2017-09-10 15:00:13
Widać
Widać, że to poznaniak bo nawet poprawnie pisać nie potrafi :-) Do szkoły matołku!
2017-09-10 13:47:07
poznanska kupa
nie zwracajcie uwagi na tego poznaniaka jakiś upośledzony niedorozwinięty małolat troluje już jakiś czas w komentarzach kuriera i czeka na odzew proponuje olać gł..ka ...a tak dla jasności nie ma takiego klubu lech jest amika!!! troszkę wstyd kupić miejsce w lidze:)
2017-09-10 12:15:02
poznaniak
Nasza lokomotywa Was rozjedzie w strzępy!!!!!
2017-09-10 12:03:48
lulek
do poznaniak...... stanie za płotem to też oglądanie??
2017-09-10 11:24:07
poznaniak
Lech wygra 4:0. POGOŃ ULEGNIE SROMOTNEJ PORAŻCE. LECH PANY!!!!!
2017-09-10 10:13:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy