Data publikacji: 02 czerwca 2024 r. 10:08
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2024 r. 12:57
Fot: Ryszard PAKIESER

W przedostatniej kolejce sezonu piłkarskiej III ligi doszło do dwóch zachodniopomorskich pojedynków derbowych. W Wolinie świeżo upieczony drugoligowiec Świt rozgromił  Vinetę, a w Szczecinie rezerwy Pogoni nie sprostały Flocie.

Vineta Wolin - Świt Skolwin 2:6 (0:3); 0:1 Ropski (21), 0:2 Ropski (29), 0:3 Wojdak (38), 0:4 Święty (54), 0:5 Obst (57), 1:5 Emche (82), 1:6 Nowicki (84), 2:6 Emche (86).

Dla pewnego już awansu Świtu było to 26 zwycięstwo w sezonie i ósme z rzędu. Drużyna trenera Klepczarka już przed przerwą zapewniła sobie trzybramkowe prowadzenie, a po 57 minutach gromiła rywali 0:5. Gospodarze w ostatnich 10 minutach zdobyli dwie honorowe bramki.

Błękitni Stargard - Noteć Czarnków 2:4 (1:1); 0:1 Piekarski (3), 1:1 Duda (45), 2:1 Niedojad-Bednarczyk (48), 2:2 Kacprzak (72-karny), 2:3 Burzyński (77), 2:4 Kuskowski (86)

Rewelacja rundy wiosennej na finiszu sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Błękitni w drugiej połowie stracili trzy bramki i przegrali trzeci mecz z rzędu.

Pogoń II Szczecin- Flota Świnoujście 1:2 (1:1); 1:0 Góral (7 - karny), 1:1 Tarasewicz (9), 1:2 Qarayev (67)

Rezerwy Pogoni przegrały 14 mecz w sezonie. W derbach szczecinian na ich własnym boisku pokonał najniżej notowaną z zachodniopomorskich trzecioligowców Flotę. (woj)