Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Derby Szczecina dla Hutnika

Data publikacji: 19 lipca 2020 r. 13:38
Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2020 r. 13:38

Piłkarze zachodniopomorskiej IV ligi jako pierwsi zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu. W pierwszej kolejce zwyciężały czołowe drużyny poprzednich rozgrywek. Sezon udanie rozpoczęli także beniaminkowie z Postomina i Płot. Średnio w każdym meczu I kolejki IV ligi zdobywano w sobotę po trzy bramki w każdym meczu.

Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł zespół z Karlina. Sokół pokonał 5:0 Olimp Gościno. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, ale rozstrzelali się po przerwie zdobywając kolejne cztery gole.

Pięć bramek padło także w spotkaniu w Kamieniu Pomorskim. Gryf przegrał inauguracyjny mecz przed własną publicznością z Regą 2:3. Ekipę z Trzebiatowa do zwycięstwa poprowadzili strzelcy bramek - Kurczak dwukrotnie i Marcinkowski.

Dwie bramki Sawickiego dały Darłovii zwycięstwo 2:1 w wyjazdowym meczu z Raselem Dygowo. Z wyjazdowego zwycięstwa w Bobolicach cieszyli się także piłkarze MKP Szczecinek. Gole dla MKP zdobywali Szymański i Górny, a honorowe trefienie dla beniaminka z Bobolic zaliczył z rzutu karnego Jabłoński.

W Szczecinie doszło do derbowego pojedynku Iskierki z Hutnikiem (0:1). Gospodarze, którzy do ostatnich dni przed inauguracją sezonu uzupełniali skład, nie byli w stanie urwać punktów jednemu z faworytów IV ligi.

Dla Hutnika bramkę zdobył na początku meczu Dziąbek. Goście stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji, których nie wykorzystali. Gospodarze od 68 minuty, po czerwonej kartce Malczewskiego, grali w osłabieniu.

Vineta Wolin i Sparta Węgorzyno, to drużyny, które w tym sezonie IV ligi powinny zaliczać się do czołówki rozgrywek. Pierwszy meczu w Wolinie zakończył się remisem 2:2. Jedną z bramek dla Sparty zdobył król strzelców I ligi sezonu 2010/2011 Charles Nwaogu.

Udanie zainaugurowali sezon beniaminkowie z Postomina i Płot. Wieża przed własną publicznością rozbiła Leśnika Manowo 3:0, a Polonia wygrała 2:1 z Lechem Czaplinek. Mecz kolejnego z beniaminków Białych Sądów z Iną Goleniów zakończył się po zamknięciu dzisiejszego wydania Kuriera. W pierwszej kolejce pauzowali Błękitni II Stargard. (woj)