sobota, 23 stycznia 2021r.

Piłka nożna. Debiut Idasiaka w młodzieżowej LM

Data publikacji: 2019-09-17 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 16:04
Piłka nożna. Debiut Idasiaka w młodzieżowej LM
 

Były bramkarz Pogoni Szczecin Hubert Idasiak zadebiutował w młodzieżowej piłkarskiej Lidze Mistrzów. Wychowanek Orlika Darłowo grający w Pogoni w sezonie 2017/18 rozegrał pełne 90 minut w meczu Napoli – Liverpool zakończony wynikiem remisowym 1:1 (0:0).

Idasiak pozostawił po sobie dobre wrażenie, nie był narażony na zbyt wiele interwencji, ale musiał zachować czujność i koncentrację przez całe spotkanie. Dobrze czuł przestrzeń, wychodził do prostopadłych podań piłkarzy Liverpoolu, prezentował się korzystnie w grze na przedpolu. Za straconą bramkę nie ponosi winy.

W meczu innej grupy hiszpańska Valencia zremisowała na wyjeździe z Chelsea Londyn 3:3 (2:2). Wypożyczony do hiszpańskiego zespołu z Pogoni Szczecin Mateusz Łęgowski nie zakwalifikował się do kadry meczowej. W wyjściowym składzie zespołu Valencii grali między innymi juniorscy reprezentanci Hiszpanii, Francji, Argentyny i Anglii.

Łęgowski został zgłoszony do rozgrywek młodzieżowej Ligi Mistrzów, ale jego szanse na grę będą minimalne. Jest najmłodszym zawodnikiem w szerokiej kadrze Valencii. W wyjściowym składzie może grać pięciu piłkarzy z rocznika 2000, natomiast Łęgowski jest z rocznika 2003.

Poza kadrą meczową na mecz Benfica Lizbona – RB Lipsk znalazł się też Mateusz Maćkowiak, który występował w Pogoni w sezonie 2016/17. Lewy obrońca jest zgłoszony do rozgrywek po raz drugi, ale wciąż musi czekać na swój debiut. (par)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ