Piłka nożna. Dąb z kompletem zwycięstw w IV lidze

Data publikacji: 24 sierpnia 2024 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2024 r. 20:51
Radość piłkarzy z Dębna po kolejnym zwycięstwie. Fot. MKS Dąb Dębno/Facebook

W sobotę rozegrano siedem spotkań 4. kolejki piłkarskiej Keeza IV ligi ZZPN i nie był to dobry dzień dla gospodarzy, którzy odnieśli tylko jedno zwycięstwo.

Sobotnie mecze wygrały obie koszalińskie drużyny. Bałtyk pokonał u siebie rezerwy Kotwicy Kołobrzeg 4:1, a Gwardia wygrała na wyjeździe z GKS Manowo 2:0. Bramki dla Bałtyku zdobywali: Oliwier Żulicki (2), Dmytro Halko i Jakub Forczmański, zaś dla Kotwicy trafił Artem Szczerbliuk. W Gwardii dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cezary Zalewski, a przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w 87. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fabian Walaszczyk. Biali Sądów zremisowali u siebie z Mechanikiem Bobolice 2:2. Wynik dla gospodarzy otworzył Illia Sobol, ale potem dwie bramki strzelił Mateusz Górny. Biali uratowali remis w ostatniej minucie spotkania, strzelając bramkę z rzutu rożnego, a jej autorem był Gocha Zakaraia. Iskierka Mirand Szczecin rozgromiła na wyjeździe Olimp Gościno 6:1, a bramki zdobywali: Szymon Emche (2), Kacper Tokarewicz (2), Dawid Zieliński i Gracjan Matuszak. Dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Adrian Rutkowski. MKP Szczecinek przegrał u siebie z Chemikiem Police 0:2, a zwycięstwo policzanom zapewnili: Wiktor Kurzawa i Karol Zarembski. Darłovia Darłowo przegrała u siebie z Akademią Piłkarską Gavia Choszczno 3:4. Dla miejscowych trafiali: Bartosz Stankiewicz (2) i Jan Król, zaś dla gości Michał Dyc (2), Michał Świercz i w doliczonym czasie gry Paweł Kulesa. W meczu dwóch beniaminków Sparta Gryfice przegrała u siebie z Dębem Dębno 0:4, a gole dla wygranych strzelili: Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Niedźwiecki, Adrian Paradowski i Brazylijczyk Samuel Haikam. Dąb Dębno ma na koncie komplet zwycięstw jest, a nadal bez straconej bramki jest Gwardia Koszalin. ©℗