Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Byli portowcy bez wygranej

Data publikacji: 15 maja 2016 r. 09:10
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2016 r. 09:10

28-letni wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki rozegrał w sobotni wieczór ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Jego Rennes przegrał na własnym boisku z Bastią 1:2 (0:1), a Grosicki zagrał w wyjściowym składzie i został zmieniony w 67 min. przy stanie 0:2.

Drużyna Grosickiego zakończyła sezon na 8 miejscu, nie zakwalifikowała się do rozgrywek Ligi Europejskiej, choć w pewnym momencie miała nawet szansę na udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. W ostatnich pięciu meczach drużyna Rennes przegrała cztery razy i raz zremisowała i ten fakt zadecydował, że zespół zakończył sezon w środku tabeli.

Dla Grosickiego to był bardzo udany sezon. Zagrał w 33 meczach i zdobył 9 goli. W wielu spotkaniach pełnił rolę rezerwowego, ale umiał po wejściu na boisko w trakcie gry odmienić losy meczu.

Porażką zakończył sezon inny wychowanek klubu z regionu Grzegorz Krychowiak. Reprezentacyjny pomocnik zagrał w drugiej połowie przegranego meczu Sevilli 1:3 (0:2) z Athletic Bilbao.

Zespół wychowanka Orła Mrzeżyno, a następnie piłkarza Stali Szczecin zakończył sezon na 7 miejscu, gwarantującym start w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. Sevilla może jeszcze zagrać w Lidze Mistrzów, jeżeli wygra w finale Ligi Europejskiej z Liverpoolem.

W amerykańskiej lidze MLS drużyna byłego obrońcy Pogoni Szczecin Mekeila Williamsa Colorado Rapids zremisowała w wyjazdowym meczu z Columbus Crew 1:1 (0:1). Williams grał przez pełne 90 minut.

Drużyna Williamsa zajmuje pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. ©℗ (par)