wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni

Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni

Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni
Data publikacji: 2017-07-04 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-04 18:51
Wywietleń: 437 273731

We wtorek (4 lipca), po pomyślnym przejściu testów medycznych w „Domu Lekarskim" na Turzynie, 19-letni utalentowany bramkarz Jakub Bursztyn został zawodnikiem ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Podpisano 4-letni kontrakt.

Urodzony 25 marca 1998 roku w Gorzowie sportowiec gra na pozycji bramkarza. Przygodę z piłką rozpoczął w UKS Impuls Wawrów, a więc w klubie z jednej z gorzowskich dzielnic. Następnie przeniósł się do centralnej części Polski, a konkretnie do Łodzi.

Tam trafił nie do Widzewa, ani do ŁKS-u, a do SMS-u, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. Od 2011 roku był zawodnikiem właśnie tego młodzieżowego klubu. Sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w drużynie Lipiniacy Lipiny. Kolejny rok to wypożyczenie do LUKS Bałucz z klasy okręgowej.

Od sezonu 2014/2015 grał już w drużynach SMS-u Łódź. Jego drogi skrzyżowały się z Pogonią Szczecin dość niedawno, a dokładnie w półfinale Centralnej Ligi Juniorów, gdzie młodzi Portowcy wygrali w dwumeczu z łodzianami 2:1. Golkiper bronił bramki SMS-u 180 minut i zebrał dobre recenzje. Zawodnik niezwłocznie dołączy do treningów z pierwszym zespołem portowców.

- Cieszymy się, że Jakub Bursztyn i Sebastian Walukiewicz dołączyli do naszego zespołu - powiedział prezes Akademii Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk. - Właśnie tych dwóch zawodników obserwowaliśmy od dłuższego czasu, także w ubiegłym sezonie grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów

- Będę walczył o pozycję w bramce, choć wiem, że rywale są mocni - zadeklarował nowy bramkarz Jakub Bursztyn. - Od początku podchodzi się tu do mnie bardzo profesjonalnie. Wrażenie zrobiły na mnie już trybuny na półfinale CLJ, ale wiem, że na finale było jeszcze więcej osób. Wierzę, że w Szczecinie będę się dalej rozwijał.

Być może nowego bramkarza zobaczymy na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera już w piątek o godz. 17, kiedy to portowcy rozegrają kolejny sparing, a ich przeciwnikiem będzie I-ligowa Chojniczanka Chojnice. ©℗

(mij)

Fot. Pogoń Szczecin SA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy