wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pawłowski nie wzmocni Pogoni

Piłka nożna. Pawłowski nie wzmocni Pogoni

Piłka nożna. Pawłowski nie wzmocni Pogoni
Data publikacji: 2017-07-03 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-04 10:23
Wywietleń: 482 273631

Po powrocie ze zgrupowania we Wronkach, w poniedziałek piłkarze ekstraklasowej Pogoni rozpoczęli ostatni etap przygotowań do nowego sezonu, który rozpocznie się już 14 lipca meczem na Twardowskiego z Wisłą Kraków. Przed południem portowcy trenowali na boisku i siłowni, podzieleni na dwie grupy, a po południu spotkali się na boisku już wszyscy razem.

Nowy trener Maciej Skorża powiedział, że pod nieobecność narzekających na zdrowotne problemy, Spasa Delewa i Adama Frączczaka, drużynie przydałoby się wzmocnienie zawodnikami ofensywnymi.

W poniedziałek rano w Centrum Medycznym „Dom Lekarski" na Turzynie badania przed ewentualnym transferem do Pogoni przeprowadził 30-letni gracz drugiej linii Lecha Poznań - Szymon Pawłowski. Zawodnik ten w ekstraklasie rozegrał 223 spotkania, strzelając 44 bramki. Był mistrzem Polski z Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań, a z tym drugim klubem dwukrotnie zdobył też Superpuchar. Po testach medycznych, które nie wypadły najlepiej, Pogoń wydała komunikat, który informuje, że:

„Wyniki badań nie pozwalają klubowi na związanie się kontraktem z zawodnikiem. Klub poszukuje piłkarzy, którzy są w stanie z miejsca włączyć się do rywalizacji o grę w podstawowym składzie. Niestety, w przypadku Szymona Pawłowskiego nie ma takiej gwarancji. Kontuzja, którą leczy sprawia, że nie ma jasnych rokowań co do terminu jego powrotu na boisko, dlatego klub zmuszony jest zrezygnować z podpisania umowy. Dziękujemy piłkarzowi za podjęcie negocjacji i stawienie się na badaniach. Życzymy również powodzenia w dalszej karierze".

We wtorek testy medyczne w „Domu Lekarskim" w Szczecinie przejdzie 19-letni bramkarz Jakub Bursztyn, grający ostatnio w UKS SMS Łódź, z którym to klubem juniorzy Pogoni zmierzyli się niedawno w półfinale mistrzostw Polski, eliminując łodzian z dalszej rywalizacji.

Były piłkarz Pogoni, a ostatnio RB Leipzig, 19-letni Kamil Wojtkowski, o którego powrocie do grodu Gryfa spekulowano całkiem niedawno, podpisał 3-letni kontrakt z Wisłą Kraków, więc być może spotkamy go na inaugurację rozgrywek ekstraklasy na stadionie im. Floriana Krygiera.©℗ (mij)

Na zdj.:Szymon Pawłowski na badaniach w „Domu Lekarskim"

Fot. Pogoń Szczecin SA

 

Komentarze

Brawo
Brawo dla działaczy Pogoni, sprawdzenie stanu zdrowia zawodnika to podstawa do ewentualnego zatrudnienia. Sam piłkarz od dawna szukał sobie "ciepłego etaciku" gdyż w ostatnim miejscu pracy jest spalony. Podobnie jak jego koledzy, dobrze znani kibicom Dumy Pomorza(Trałka i Robak) również są zbędnymi pracownikami, w obecnym miejscu pracy. Może to namiastka tego iż do klubu przy Twardowskiego, wchodzi normalność. Pracownik ma być zdolnym do wykonywanych zadań, a nie tylko pobierać gaże/apanaże!
2017-07-04 10:12:44
piłka
Badania przeprowadził lekarz, a piłkarz mógł je co najwyżej przejść. To teraz każdy klub, który chciałby pozyskać tego piłkarza ma sygnał, że jednak lepiej nie.
2017-07-04 06:54:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy