Niedziela, 21 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Bramkarz uratował wygraną

Data publikacji: 12 września 2020 r. 13:13
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2020 r. 17:55

Juniorzy Pogoni Szczecin odnieśli w ciągu trzech dni drugie zwycięstwo z rzędu. Po pokonaniu w środę w prestiżowym meczu Legię Warszawa 2:1, tym razem szczecinianie wygrali z broniącym mistrzowskiego tytułu Górnikiem Zabrze 3:2 (2:1) po meczu bardzo dramatycznym, trzymającym w napięciu do ostatnich minut.

Gole dla Pogoni zdobyli: Kamil Kort, Olaf Korczakowski i Kacper Łukasiak. Ten pierwszy był w sobotnim meczu jedynym z czterech graczy oddelegowanych z zespołu III-ligowych rezerw, który wystąpił również w środowym meczu z Legią.

To pierwszy gol w sezonie piłkarza, który był drugim najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie w rozgrywkach CLJ i najskuteczniejszym graczem drużyny juniorów młodszych wiosną dwa sezony temu, a jest środkowym pomocnikiem, raczej nie typem egzekutora.

Bohaterem meczu był jednak 15-letni bramkarz Marcel Mendes, który w ostatniej minucie obronił rzut karny egzekwowany przez piłkarza Górnika. Dzięki temu uratował drużynie zwycięstwo. Nasz bramkarz wcześniej też obronił rzut karny, ale przy dobitce był bezradny. Goście wykonywali trzy jedenastki, ale trzecia próba była niecelna. (par)