środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Braga może wykupić Buksę za 4 mln euro

Piłka nożna. Braga może wykupić Buksę za 4 mln euro

Piłka nożna. Braga może wykupić Buksę za 4 mln euro
Data publikacji: 2019-07-23 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25 08:24
Wywietleń: 1381 404509

Portugalska Braga, której trenerem jest znany w Polsce Ricardo Sa Pinto chce pozyskać 23-letniego napastnika Pogoni Szczecin Adama Buksę. Według sportowego dziennika w Portugalii A Bola, Braga może wydać za 23-latka nawet 4 mln euro.

Braga to jeden z czterech najsilniejszych klubów w Portugalii mający aspiracje wdarcia się wewnątrz rywalizacji pomiędzy piłkarskimi potentatami w Portugalii: Benfiką, Porto i Sportingiem. Robi to skutecznie od kilku lat.

Zespół Ricardo Sa Pinto zajął w minionym sezonie czwarte miejsce i rozpocznie rywalizację w kwalifikacjach do Ligi Europy od trzeciej rundy. Pierwszym rywalem Bragi będzie zwycięzca dwumeczu Lechia Gdańsk – Broendby.

Możliwe zatem, że Adam Buksa wystąpi w europejskiej rywalizacji przeciwko klubowi, w barwach którego debiutował na boiskach ekstraklasy. Wypromował się jednak na dobre dopiero będąc piłkarzem Pogoni.

W Bradze jest obecnie trzech napastników, każdy z nich powrócił z wypożyczeń i żaden z nich nie jest typowany do miana napastnika numer 1 w nowym sezonie. Buksa miałby duże szanse na wywalczenie miejsca w podstawowym składzie, w inauguracyjnym meczu nowego sezonu przeciwko Legii zaprezentował bardzo wysoką formę.

Braga w ciągu ostatnich 11 lat dwa razy grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów i siedem razy w fazie grupowej Ligi Europy. Raz doszła nawet do finału tej imprezy i przegrała z FC Porto. Rok temu Braga odpadła z rozgrywek już w trzeciej rundzie kwalifikacji. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Portowiec
Myślę że będzie błędem odejść do Bragi przy obecnym trenerze,Kierunek ciekawy dający możliwość ale osoba Są Pinto daje wiele do życzenia.przekonali się min ,, gwiazdy,,Legi.Trzepnie coś facetowi w czerep i Buksa nie wyjdzie z rezerw.
2019-07-25 07:56:13
Kibic nie od święta
Do każdego ale nie do S.Pinto.Wystarczy prześledzić losy piłkarzy w Legii,co z nimi wyczyniał,jak traktował i co tak naprawdę za jego kadencji "zagrali" Jeżeli Buksa pokusi się na taką "współpracę" szybko,bardzo szybko tego pożałuje a jego dalszy rozwój się zatrzyma.Klub może i fajny ale nie trener na tu i teraz.Buksa spokojnie ten sezon powinien przegrać w Pogoni,podkreślić znacząco swoje umiejętności i zostać wytransferowany za naprawdę godne pieniążki.Tak uważam
2019-07-24 10:36:38
bogi
adam!! korzystaj ,niezly klub !! w Pogoni nie zabraknie dobrego napastnika !!zycze powodzenia !
2019-07-24 05:43:12
kibel
mroczek potwierdza ze bedzie grał o najwyzsze cele buahahahahahaha fabryka piłkarskich niewolników pomoze mroczkowi stac sie jednym z bogatszych polaków...a wy kibole łudzcie się ze pogon walczy o puchary...buauhhahahaah
2019-07-23 22:58:22
scorpio
Adam nie idz ta droga
2019-07-23 16:56:52
Z niewolnika nie
Ma pracownika. Takie realia, lepszy klub, liga. Większa szansa wybicia się wyżej. Będzie chciał to odejdzie. Jedyna nadzieją, że będzie chciał jeszcze popracować z Runjaicem, ten trener rozwija piłkarzy, jeśli chcą.
2019-07-23 16:42:45
Tomek
Adam Buksa- zagrasz jeszcze ten sezon w Pogoni i dadzą 6 baniek....I graj wtedy, gdzie chcesz...byle nie u SA PINTO - to idiota.... Dobrze radzę.....
2019-07-23 15:35:44
Kiełbasa
Sa Pinto zna się na rzeczy ;)
2019-07-23 14:57:35
Pogoń
Za 4 bańki to u nas chodza obroncy.Dacie 6,7 mozna sie zastanowić
2019-07-23 14:28:43
Q...
Co to ma być? Liga się rozpoczęła a tu nadal wyprzedawanie najlepszych ? To po grzyba wydawanie miejskich pieniędzy na stadion? Nie o to kibicom Pogoni chodzi.
2019-07-23 13:45:45
O, nie
Tylko nie to