Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Maraton MTB - Gravel wokół Miedwia. Najlepsi szczecinianie

Data publikacji: 02 lipca 2024 r. 11:54
Ostatnia aktualizacja: 02 lipca 2024 r. 23:05
W wyścigu brali udział kolarze zawodowi, ale też amatorzy. Wszyscy mieli do pokonania 58-kilometrową trasę wokół jeziora. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ

Prawie 360 osób uczestniczyło w tegorocznym maratonie rowerowym nad Miedwiem. Pierwszy na mecie był Łukasz Krasiński ze Szczecina.

XVIII Maraton MTB - Gravel Dookoła Jeziora Miedwie im. Tomasza Pryciaka zorganizowało, jak co roku, Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Trasa liczyła 58 km wokół jeziora Miedwie. Start honorowy był w Morzyczynie na ul. Szczecińskiej. Zawodnicy jechali drogami publicznymi przy otwartym ruchu drogowym, a także trasami żużlowymi, brukowymi, gruntowymi i leśnymi.

I miejsce zajął Łukasz Krasiński ze Szczecina, który miał czas 1:33:23.00. II przypadło Marcinowi Ludwickiemu także ze Szczecina (czas 1:33:24.53), a trzecie Kacprowi Szczepaniakowi z Gorzowa Wielkopolskiego (1:33:46.34). Pierwszą kobietą na mecie była szczecinianka Magdalena Bruzgo ze Szczecina z klubu Protour Racing Team (01:46:15.14).

W ramach sobotniego maratonu rozegrano Mistrzostwa Polski Strażaków. I miejsce zajął Jakub Dec z Goleniowa. W Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych zwycięzcą został Bartłomiej Kołtun z Kraśnika. ©℗