Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Maraton MTB. Objechali Miedwie dookoła [GALERIA]

Data publikacji: 2021-07-24 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-24 19:11
Maraton MTB. Objechali Miedwie dookoła
 

Ponad 350 osób z całej polski wzięło udział w XV Maratonie MTB – Gravel Dookoła Jeziora Miedwie. Uczestnicy mieli do pokonania 58 kilometrów.

Na trasę wokół Miedwia wyjechało ponad 350 osób. Najszybciej, bo w 1 godz. i 34 minuty pokonał ją Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, reprezentujący Eurobike Kaczmarek Electric Team. Tym samym pobił rekord trasy ustanowiony przez Bartosza Huzarskiego, który wynosił 1 godz. 36 minut. Drugi na mecie był Przemysław Burzych z Polic (ProTour Racing Team), a trzeci Radosław Ciechanowski z Nowogardu (LKS Baszta Golczewo).

Podczas maratonu rozegrano też Mistrzostwa Polski Strażaków. Wzięło w nim udział 32 zawodników. Ubiegłoroczny tytuł obronił Adam Adamkiewicz z Opola (PSP Poznań). Przejechanie 58 km zajęło mu 1 godz. i 40 minut. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Damęcki (PSP Mrągowo), a na trzecim Krzysztof Kominek (PSP Szprotawa).

Dziś nad Miedwiem ścigały się także dzieci. Wyścigi w kilku kategoriach wiekowych zorganizowano dla nich na nadmiedwiańskiej promenadzie. Najlepsi dostali puchary i upominki. Organizatorem imprezy było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. W tym roku był XV Maraton MTB Dookoła Miedwie im. Tomasza Pryciaka, członka STC i prowadzącego, który zmarł w ub.r.

Tekst i fot. (w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ