Poniedziałek, 07 lipca 2025 r. 
REKLAMA

Lekkoatletyka w ciszy na Litewskiej. Korona liczy na medale

Data publikacji: 13 czerwca 2025 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2025 r. 15:19
Lekkoatletyka w ciszy na Litewskiej. Korona liczy na medale
W Szczecinie już nie raz odbywały się dużej rangi zmagania niesłyszących lekkoatletów. Fot. SKSG Korona  

W sobotę (w godz. 14-19) i niedzielę (w godz. 9-13) szczeciński stadion im. Wiesława Maniaka przy ul. Litewskiej stanie się areną wyjątkowego wydarzenia, które udowadnia, że sport nie zna barier. W grodzie Gryfa odbędą się bowiem mistrzostwa Polski niesłyszących w lekkoatletyce i będzie to święto rywalizacji, ambicji, integracji, wytrwałości oraz prawdziwych sportowych emocji.

Do stolicy zachodniopomorskiego regionu przyjadą najlepsi lekkoatleci z całej Polski i spodziewany jest start ponad 100 uczestników, kobiet i mężczyzn, młodych debiutantów oraz doświadczonych medalistów międzynarodowych imprez, a będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wyjazdem do Japonii na XXV letnie igrzyska głuchych w Tokio, zaplanowane na listopad bieżącego roku. Za faworytów i kandydatów do medali ze szczecińskiego klubu uważani są m.in.: Martyna Boguszewicz, rekordzistka Polski głuchych w biegu na 100 m i 200 m, brązowa medalistka mistrzostw światowych; Małgorzata Mejka, złota medalistka mistrzostw Europy głuchych; Damian Szyszkowski, wszechstronny zawodnik i medalista mistrzostw europejskich; Agata Kosztowna, maratonka startująca na Litewskiej na dystansach 800 m, 1500 m i 5000 m; Bartosz Brzezicki, srebrny medalista mistrzostw świata głuchych w Tajpej oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich głuchych w brazylijskim Caxias do Sul oraz Mateusz Borowski, złoty medalista igrzysk olimpijskich głuchych w Caxias do Sul.

- Liczymy na gorący doping kibiców, bo zawodnicy przygotowywali się przez wiele miesięcy, a te zawody to dla nas coś więcej niż walka o medale, gdyż jest to także okazja do spotkania, pokazania siły środowiska niesłyszących oraz zaproszenia społeczeństwa do wspólnego przeżywania emocji - podkreśla Rafał Śliwka, trener kadry narodowej oraz koordynator SKSG Korona.

Przypomnijmy, że w Szczecinie odbywały się już cztery duże lekkoatletyczne imprezy: młodzieżowe mistrzostwa Polski niesłyszących, mistrzostwa Polski niesłyszących, mistrzostwa Europy głuchych oraz mistrzostwa Europy głuchych do lat 20. Powrót do naszego miasta jest więc jakby naturalnym wyborem. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Sportu Niesłyszących, a współorganizatorem Szczeciński Klub Sportowy Głuchych Korona z ponad 12-letnią tradycją, który od lat pełni rolę lidera w promowaniu sportu wśród osób z wadą słuchu. Jednym z partnerów medialnych jest m.in. „Kurier Szczeciński".

- Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny, a stadion został przystosowany tak, aby był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, zaś podczas zawodów obecni będą tłumacze polskiego języka migowego - podkreśla Marek Miśków, prezes Korony. - Doping kibiców jest dla naszych zawodników ogromnym wsparciem, bo wiedzą, że reprezentują nie tylko siebie, ale całe środowisko, a to dodaje im siły do walki o jak najlepsze rezultaty. (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziewczyny z fotki -
2025-06-13 22:39:19
moje wielkie uznanie i szacunek dla Was i Waszej formacji.
Dotąd sport
2025-06-13 22:03:12
uznawałem, tolerowałem przychylnie, ten na najwyżej międzymiastowym poziomie. Ale to co się dzieje JUŻ na krajowym a na światowym! poziomie (POZIOMIE ?) to przecież wyższa organizacja jak ta Escobara.
Doping
2025-06-13 13:54:25
Oby na trybunach pojawili się liczni kibice, tak jak ma to miejsce podczas innych imprez sportowych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA