Lekkoatletyka. Startowali w Birmingham

Data publikacji: 20 sierpnia 2017 r. 19:00
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017 r. 19:00

Marcin Lewandowski (wychowanek Ósemki Police)zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m, Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) był dziesiąty w biegu na 3 km, a Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) uplasowała się na dwunastej pozycji w biegu na 1500 m podczas mityngu lekkoatletycznego Diamentowej Ligi w Birmingham.

Lewandowski pobiegł odważnie i na ostatnią prostą wychodził na trzeciej pozycji. Utrzymał lokatę i zakwalifikował się do finału Diamentowej Ligi. Na 12. miejscu biegu na 1500 m finiszowała Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - 4.07,85. Wygrała Etiopka Dawit Seyaum - 4.01,36.

Miejscowi kibice najbardziej czekali na kończący mityng bieg na 3000 m. Było to pożegnanie Mo Faraha z lekkoatletyczną bieżnią. Mistrz świata na 10 000 m spełnił oczekiwania i triumfował czasem 7.38,64. Dziesiąty dobiegł Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) - 8.11,51.

W kalendarzu zostały już tylko dwa finałowe mityngi - 24 sierpnia w Zurychu i 1 września w Brukseli. (par)