środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem

Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem

Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem
Data publikacji: 2017-03-05 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-05 11:53
Wywietleń: 271 220935

Medaliści trwających obecnie w Belgradzie lekkoatletycznych mistrzostw Europy: Sofia Ennaoui z MKL Szczecin i urodzony w Szczecinie wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski spotkali się wraz z innymi reprezentantami Polski w niedzielę w Belgradzie z przedstawicielami ambasady RP. Sportowcy podarowali koszulkę z autografami.

- My jesteśmy tutaj do pomocy, a to wy okazaliście się prawdziwymi ambasadorami naszego kraju w Serbii. Czujemy dumę. To dla nas zaszczyt, że możemy spotkać się z tak wybitnymi sportowcami. Kibice w Belgradzie bardzo lubią Polaków, bo jest niepisane porozumienie między fanami sportu w obu krajach - powiedział podczas kameralnego spotkania w hotelu dyplomata.

Zastępca ambasadora rozmawiał m.in. z prezesem PZLA Henrykiem Olszewski, sekretarzem generalnym polskiej federacji Pawłem Olszańskim oraz medalistami europejskiego czempionatu: Sofią Ennaoui i Marcinem Lewandowskim. Oprócz rozmów sportowych, podczas spotkania poruszano tematy związane z bieżącą sytuacją w Serbii i krajach ościennych.

- To miłe zaskoczenie, że ambasador zechciał się spotkać ze wszystkim polskimi medalistami. Nie zrobił tego w sposób oficjalny, ale przyjechał do hotelu ze swoimi najbliższymi. Obiecał, że będzie kibicował naszym reprezentantom w Kombank Arenie podczas niedzielnej sesji popołudniowej i z wielką chęcią wysłucha Mazurka Dąbrowskiego, gdy będę stawał na najwyższym stopniu podium - wspomniał Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i mistrz Europy w biegu na 1500 m.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy