Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Rozmys i Ennaoui w Pucharze Interkontynentalnym

Data publikacji: 08 września 2018 r. 19:24
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2018 r. 19:24

Ameryka prowadzi przed Europą po pierwszym dniu Pucharu Interkontynentalnego w Ostrawie. Amerykanie zgromadzili 135 punktów, a Europejczycy 123. Na trzeciej pozycji plasuje się Azja i Oceania - 89, na czwartej Afryka - 74 pkt.

W drużynie Starego Kontynentu w sobotę wystąpiło dwoje lekkoatletów z zachodniopomorskich klubów: Michał Rozmys w biegu na 800 m, oraz Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w biegu na 1500 m.

Michał Rozmys bieg na 800 m ukończył jako piąty z czasem 1.47,05. Zwyciężył Kenijczyk Emmanuel Kipkurui Korir - 1.46,50. Sofia Ennaoui była natomiast siódma na 1500 m z rezultatem 4.22,56. Najszybciej dystans pokonała Kenijka Winny Chebet - 4.16,01.

W każdej konkurencji reprezentacje poszczególnych kontynentów wystawiają w Pucharze Interkontynentalnym po dwóch zawodników. Za pierwsze miejsce jest osiem punktów, a za ósme jeden.

Uczestnicy pucharowej imprezy poza walką o punkty dla swoich zespołów rywalizują w Czechach także o pokaźne premie finansowe. Pierwsze miejsce bądź najlepszy rezultat (jeżeli zawodnik nie wszedł do np. do finału) pozwalają zarobić 30 tys. dolarów.

Michał Rozmys za piątą lokatę zainkasował pięć tysięcy dolarów i - jak stwierdził w rozmowie z reporterem TVP Sport - tyle jeszcze nigdy nie zarobił za jeden start. (par)