niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Powołania do reprezentacji Europy

Lekkoatletyka. Powołania do reprezentacji Europy

Lekkoatletyka. Powołania do reprezentacji Europy
Data publikacji: 2018-09-07 12:23
Wywietleń: 713 349935

Michał Rozmys z Barnima Goleniów w biegu na 800 m, oraz Sofia Ennaoui z MKL Szczecin w biegu na 1500 m wystąpią w reprezentacji Europy w trzecim Pucharze Interkontynentalnym w Ostrawie (8-9 września). W biegu na 1500 m mężczyzn zaprezentuje się również wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski.

W Czechach rywalizować będą drużyny Starego Kontynentu, Azji-Pacyfiku, Ameryki i Afryki. Zawody rozgrywane są co cztery lata. Poprzednie edycje odbyły się w Splicie w 2010 roku i w Marrakeszu w 2014. Powołania do reprezentacji Europy, to duże wyróżnienia dla lekkoatletów z naszego regionu.

W każdej konkurencji reprezentacje poszczególnych kontynentów mogą zgłosić po dwóch zawodników. Nieco inaczej jest w przypadku biegów na 1500 m, 3000 m i 3000 m z przeszkodami, w których wystartuje łącznie 12 lekkoatletów, ale do klasyfikacji liczone będą wyniki dwóch najlepszych z danego zespołu.

Za pierwsze miejsce w danej konkurencji zespół zdobywa punktów 8, a za ósme 1. Drużynowa rywalizacja np. w sztafetach będzie punktowana za 8, 6, 4 i 2 pkt. Co ciekawe każda drużyna będzie mogła wykorzystać 4 razy dżokera (po dwie możliwości na każdy dzień zawodów i dla każdej z płci). Zawodnika, który będzie oznaczony tym mianem trzeba wskazać przed startem sesji. Gdy ten zwycięży - jego liczba punktów się podwaja.

Cztery lata temu w Marrakeszu zwyciężyła Europa przed Ameryką i Afryką. Zawody organizuje IAAF. W latach 1977-2006 rozegrano dziesięć edycji Pucharu Świata, którego zasady się zmieniały. Puchar Interkontynentalny jest kontynuacją tamtych zawodów.

O organizację zawodów w 2018 roku ubiegała się również Bydgoszcz, ale IAAF wybrało Ostrawę. W Polsce odbędą się w 2019 roku Drużynowe Mistrzostwa Europy. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie