Środa 12 maja 2021r. 

Lekkoatletyka. Patryk Dobek ze złotem w rywalizacji sztafet

Data publikacji: 2021-05-03 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-03 16:34
Lekkoatletyka. Patryk Dobek ze złotem w rywalizacji sztafet
Fot. Archiwum prywatne  

Patryk Dobek w duecie z Joanną Jóźwik (AZS AWF Katowice) zdobyli w Chorzowie złoty medal nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet. Zawodnik MKL Szczecin i jego reprezentacyjna koleżanka wystartowali w konkurencji 2x2x400 metrów, w której na zmianę dwukrotnie mieli do pokonania dystans 400 metrów. To drugi w historii polskiej LA triumf sztafety w World Athletics Relays. Dobek i Jóźwik na mecie odnotowali czas 3:40.92, który jest nieoficjalnym rekordem Europy. Na mecie nasza sztafeta zameldowała się przed Kenią oraz Słowenią.

- Nie chciałem się zbytnio podpalać na pierwszym okrążeniu, bo wiedziałem, że rywalizujący ze mną Kenijczyk to światowej klasy biegacz. Starałem się utrzymać jego tempo. Było zimno, ale ostatnio trenowałem w Zakopanem więc jestem przygotowany do biegania w takich temperaturach. Nasi fizjoterapeuci przygotowali nas na takie warunki. Startowałem w podobnej sztafecie dwa lata temu w Jokohamie, to doświadczenie zaprocentowało na Stadionie Śląskim - komentował na mecie Patryk Dobek.

Dla Patryka Dobka to drugi tytuł mistrzowski w 2021 roku. W marcu w Toruniu zawodnik MKL Szczecin został sensacyjnym złotym medalistą halowych mistrzostw Europy na dystansie 800 m.

(woj) 

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ