Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Lekkoatletyka. Szczęśliwa „13" Korony

Data publikacji: 2021-03-08 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-08 18:19
Lekkoatletyka. Szczęśliwa „13" Korony
 

13-osobowa reprezentacja lekkoatletów Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona Szczecin podczas halowych mistrzostw Polski niesłyszących rozegranych w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale wywalczyła 16 medali.

Najlepszą zawodniczką naszej reprezentacji okazała się najmłodsza lekkoatletka Martyna Boguszewicz, która zdobyła 2 złote medale oraz pobiła dwa rekordy Polski do lat 16 i do lat 19 w biegu na 200 metrów. Zawodnicy Korony zdobyli 16 medali, w tym 4 złote (Martyna Boguszewicz 2, Bartłomiej Janda oraz Bartosz Brzezicki), 9 srebrnych (Barbara Skrzypczak 2, Bartłomiej Janda 2, Daniel Kowalik, Mateusz Borowski, Marta Maciejewska, Paweł Mazurkiewicz oraz sztafeta mężczyzn 4×200 m: Sebastian Salwa, Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski) i 3 brązowe (Karolina Jędrzejczyk, Daniel Kowalik i sztafeta kobiet 4×200 m: Karolina Jędrzejczyk, Martyna Boguszewicz, Barbara Skrzypczak i Ewa Urban). W klasyfikacji medalowej i punktowej szczecinianie zajęli II miejsca.

 - Łącznie zdobyliśmy aż 16 medali, więc gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Rafałowi Śliwce - powiedział prezes Korony Marek Miśków. - Te sukcesy nie pojawiłyby się bez dofinansowania zajęć treningowych z dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z Gminy Miasto Szczecin. Bezpieczny transport na zawody samochodami marki KIA mieliśmy dzięki Grupie Polmotor. Dziękujemy również wielu innym firmom za zaufanie i wsparcie. Na imprezie pojawiła się telewizja TVP-3 „Spotkania w Świecie Ciszy”, która transmisję z zawodów w Spale zaprezentuje w sobotę 20 marca. ©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ