Czwartek, 30 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu

Data publikacji: 05 czerwca 2016 r. 18:01
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2016 r. 08:29
Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu
 

Podczas zawodów w brazylijskim jiu jitsu odbywających się w Luboniu pod Poznaniem doszło do śmierci jednego z zawodników. To 37-latek, który po walce czekał na ceremonię wręczenia medali i doznał najprawdopodobniej zawału serca. Ze względu na tragedię organizator postanowił przerwać zawody.

Organizatorem lubońskich zawodów jest Alliance Team. Po śmierci zawodnika klub wydał oświadczenie: „Podczas odbywających się zawodów Open Gi, doszło do śmierci jednego z uczestników. Jakiś czas po walce, w oczekiwaniu na medal, zemdlał. Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej przez ratowników, nie udało się Go uratować. W związku z tym, jakże przykrym dla nas Wszystkich wydarzeniem, postanowiliśmy o wcześniejszym zakończeniu turnieju.”

Dodamy, że na turnieju w Luboniu startowali zawodnicy z naszego województwa. 37-latek, który zmarł podczas zawodów reprezentuje poznański klub. Sprawą zajęła się policja i prokurator. Jak powiedzieli „Kurierowi” w biurze prasowym poznańskiej policji przyczyny śmierci były naturalne. Najprawdopodobniej zawodnik doznał zawału serca.

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

[*]
2016-06-06 07:46:36
Zawsze należy o tym pamiętać, że profesjonalny sport to już nie zdrowie, a ogromny wysiłek dla organizmu, który z biegiem lat staje się coraz słabszy.
mirosław
2016-06-05 22:14:23
współczujemy.Szczecin

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA