poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości

Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości

Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości
Data publikacji: 2017-06-06 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 17:38
Wywietleń: 1610 266907

Plejada gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki wystąpi w w sobotę w Szczecinie na mityngu Janusza Kusocińskiego. W większości konkurencji zaprezentują się medaliści najważniejszych imprez światowych.

Na starcie staną mistrzowie olimpijscy, rekordziści świata i Polski, a wśród nich Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

- To będzie święto lekkoatletyki. Od paru lat nasi reprezentanci zdobywają medale na wielkich imprezach i są prawdziwymi światowymi gwiazdami. Trudno mi obiektywnie polecić którąkolwiek z konkurencji. Osobiście z wielkim zainteresowaniem śledzić będą konkurs skoku o tyczce i rywalizację kulomiotów - mówi wieceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

W konkursie skoku o tyczce zaprezentują się dwaj najlepsi polscy zawodnicy - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Pierwszy reprezentujący OSOT Szczecin jest aktualnym halowym mistrzem Europy i rekordzistą kraju.

Na początku lutego podczas zawodów w Poczdamie, jako pierwszy Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,00. W tegorocznych pierwszych startach uzyskując 5,81 i 5,70 potwierdził wysoką formę.

Tak wysoko jeszcze skecze Paweł Wojciechowski, ale tytuł mistrza świata sprzed sześciu lat i brąz na tegorocznych halowych mistrzostwach Europy są najlepszą wizytówką tyczkarza. Polakom szyki spróbuje pokrzyżować halowy mistrz świata Grek Konstantinos Filippidis.

- Liczę, że podczas memoriału Janusza Kusocińskiego kolejni zawodnicy uzyskają minima na mistrzostwa świata w Londynie, a być może będziemy świadkami rekordów Polski. Jednym z moich kandydatów jest Damian Czykier, który w Bydgoszczy przy niesprzyjających warunkach uzyskał na 100 m przez płotki czas 13.26 - minimalnie gorszy od rekordu Polski. Pasjonująco zapowiada się bieg panów na 800 m, bo jak na bieżni rywalizują Adam Kszczot i Marcin Lewandowski to zawsze iskrzy - komentuje Sebastian Chmara.

Ostra rywalizacja zapowiada się także na dystansie 400 m pań, na którym o zwycięstwo rywalizować będą cztery członkinie złotej sztafety z ostatnich halowych mistrzostw Europy.Na starcie biegu na 1500 m stanie wschodząca szczecińska gwiazda LA, medalistka halowych ME Sofia Ennaoui.

Rewanżem za igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro będzie konkurs pchnięcia kulą. Wielki przegrany z Brazylii Paweł Fajdek zmierzy się w na stadionie przy ul. Litewskiej z mistrzem olimpijskim Dishodem Nazarovem i brązowym medalistą igrzysk Wojciechem Nowickim.

 Na deser pozostanie rywalizacji młociarzy i młociarek w konkursie zaliczanym do IAAF Hammer Throw Challenge. Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk zmierzy się w nim m.in z Niemkami Hitchon i Klaas.

W rywalizacji panów odwieczny rywal Tomasza Majewskiego Niemiec David Storl tym razem rzuci rękawicę Konradowi Bukowieckiemu i Michałowi Haratykowi.

Bilety na sobotni memoriał Kusocińskiego (początek godz. 13.30)są do nabycia w kasach Floating Areny i na stadionie przy ul. Litewskiej. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy