wtorek, 19 stycznia 2021r.

Lekkoatletyka. Lisek wygrał i przypieczętował historyczny sukces

Data publikacji: 2019-08-11 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 19:42
Lekkoatletyka. Lisek wygrał i przypieczętował historyczny sukces
 

Polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zdobyli w Bydgoszczy 345 punktów. Drugie miejsce zajęli Niemcy - 317,5, a trzecie Francuzi - 316,5. Były to ostatnie zawody w formule dwunastozespołowej.

W niedzielę zwycięstwa dla Polski odnieśli między innymi: była zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaouiw biegu na 1500 m i szczeciński tyczkarz Piotr Lisek. Na dystansie 1500 m bezkonkurencyjna była Sofia Ennaoui, która uzyskała czas 4.08,37.

- Dziś chciałam sprawdzić się w bieganiu taktycznym. Wczoraj zachwycił mnie występ Marcina Lewandowskiego, więc dziś chciałam skopiować to, co wczoraj on zrobił. Bardzo ciężko trenowałam do środy na obozie, a dziś udało się już wygrać przed własną publicznością. Przede mną wygrał Adam Kszczot, więc uznałam, że trzeba dopełnić jego triumf - mówiła polska biegaczka.

Bezkonkurencyjny był także tyczkarz Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który zwyciężył pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,81. Po raz kolejny w tym sezonie chciał poprawić rekord Polski - swój własny, ale tym razem próby na 6,03 były nieudane.

- Skoki na 6,03 były bardzo dobre, ale wziąłem nową tyczkę, bardzo twardą i to był swego rodzaju test. To zaprocentuje w przyszłości. Chciałem też dać trochę radości polskiej publiczności, żeby mogła zobaczyć próby na takiej wysokości - stwierdził Lisek. (par)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ