wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w Monako

Lekkoatletyka. Lisek w Monako

Lekkoatletyka. Lisek w Monako
Data publikacji: 2019-07-10 11:15
Wywietleń: 565 401825

W piątek w Monako rozegrana zostanie kolejna edycja lekkoatletycznej Diamentowej Ligi, w której wystartuje szczeciński tyczkarz, świeżo upieczony rekordzista Polski Piotr Lisek. Zobaczymy też wychowanka Ósemki Police Marcina Lewandowskiego, który wystartuje na 1500 m.

Na największą gwiazdę polskiej reprezentacji w tym sezonie wyrasta Lisek. Wicemistrz świata zaskoczył świat na ostatnim mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, gdzie pokonał poprzeczkę zawieszoną na 6,01. To absolutny rekord Polski i najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

- Formę już od pewnego czasu mam bardzo wysoką i czekałem na taki dzień – przyznał później.

Ten konkurs w Szwajcarii wiele go kosztował – zwłaszcza emocjonalnie, dlatego trudno przypuszczać, żeby powtórzył wyczyn w Monako, choć nie jest to wykluczone.

Po raz kolejny rywalizować będzie ze światową czołówką. Na liście startowej jest też drugi z Polaków – halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski, który także jest w stanie – jak sam ciągle powtarza – skoczyć 6 metrów. Ponadto wystąpić mają 19-letni mistrz Europy Szwed Armand Duplantis, mistrz olimpijski Brazylijczyk Thiago Braz, mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks i rekordzista globu Francuz Renaud Lavillenie. Z trybun zazwyczaj ogląda konkurs mieszkający w Monako były tyczkarz Siergiej Bubka.

Na swoim koronnym dystansie 1500 m pobiegnie Marcin Lewandowski. Urodzony w Szczecinie średniodystansowiec jest w tym sezonie w znakomitej dyspozycji. Poprawił rekord Polski na milę, a teraz był w St. Moritz, gdzie jeszcze mocno trenował na wysokości. W Monako będzie miał okazję się zmierzyć ze światową czołówką.

To będą dziewiąte zawody Diamentowej Ligi w tym sezonie. Kolejne odbędą się w dniach 20-21 lipca w Londynie. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie