poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w Kaliforni

Lekkoatletyka. Lisek w Kaliforni

Lekkoatletyka. Lisek w Kaliforni
Data publikacji: 2017-03-22 16:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22 16:11
Wywietleń: 868 225808

Halowy mistrz Europy i jedyny tyczkarz na świecie, który w tym sezonie pokonał poprzeczkę na wysokości 6 m Piotr Lisek (OSOT Szczecin) przebywa obecnie w Kalifornii, gdzie przygotowuje się do sezonu letniego.

W sierpniu na Stadionie Olimpijskim w stolicy Wielkiej Brytanii odbędzie najważniejsza impreza sezonu – mistrzostwa świata. Lisek będzie jednym z kandydatów do medalu, a formę szlifuje USA.

W amerykańskim ośrodku przygotowań olimpijskich w Chula Viście przebywa wielu polskich lekkoatletów, w tym m.in. skoczkowie wzwyż Kamila Lićwinko i Sylwester Bednarek, kulomiot Konrad Bukowiecki i mistrzyni globu w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

– Wiem, że fajnie to brzmi – Stany Zjednoczone, Las Vegas. Ale zapewniam, że tak nie jest. To najważniejszy obóz w tym sezonie i nie jest lekko. Od tego zgrupowania zależy wszystko, co wydarzy się latem. Ważne, że nie muszę sobie już niczego udowadniać i zastanawiać się, czy stać mnie na wyższe skakanie, bo wiem, że tak. W tym roku chcę po prostu ustabilizować się na poziomie 5,90, ale nie powiem, że do Londynu jadę po złoty medal, bo o tym marzy każdy tyczkarz – mówi Piotr Lisek

W Kalifornii Lisek zostanie do 8 kwietnia. Tam też mają dotrzeć do niego nowe tyczki. W sezonie halowym aż trzy złamał, w tym dwie najważniejsze – tę, od której zawsze zaczyna konkurs i tę, dzięki której pokonał 6 metrów. W Belgradzie na HME musiał skorzystać ze sprzętu Pawła Wojciechowskiego i to właśnie na jego tyczce skoczył po złoto.

Po zgrupowaniu w Kalifornii Lisek miał lecieć do Turcji, ale ze względu na napiętą sytuację polityczną wyjazd nie dojdzie do skutku i prawdopodobnie dalsza część przygotowań do sezonu letniego odbywać się będzie we włoskiej Formii.

W Szczecinie Liska w akcji będzie można zobaczyć podczas czerwcowego memoriału Janusza Kusocińskiego. (oprac. woj)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy