sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek piwa nie wypije

Lekkoatletyka. Lisek piwa nie wypije

Lekkoatletyka. Lisek piwa nie wypije
Data publikacji: 2017-03-03 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 13:53
Wywietleń: 923 219793

- Jestem chłopakiem wychowanym na polskiej kuchni. Uwielbiam schabowego z ziemniakami - powiedział halowy mistrz Europy w skoku o tyczce Piotr Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin wygrał stojący na wysokim poziomie konkurs w belgradzkiej Kombank Arenie wynikiem 5,85.

- Nie wiedziałem czy tu przyjadę. Po ostatniej złamanej tyczce – trzeciej z kolei – był ból głowy. Nie miałem pojęcia skąd wziąć następne, bo moje są robione na zamówienie. Na szczęście kilka pożyczył mi Paweł Wojciechowski, a następne dojechały ze Szczecina ze starego kompletu. Wszystkie skoki dzisiaj były na sprzęcie mojego kolegi z reprezentacji. Jestem mu bardzo wdzięczny - podkreślił Lisek.

- Pawła tyczki są na znacznie wyższe skakanie, bo jest między nami różnica wagi. Jesteśmy jak pociąg, który się napędza. Złoto w Belgradzie jest jedynie przystankiem w drodze do celu. Chcę stanąć również na podium mistrzostw świata w Londynie. Nie będzie to proste, ale stabilizacja na poziomie powyżej 5,80 i częste atakowanie takich wysokości w konkursach dają potrzebne w najważniejszych momentach doświadczenie - ocenił pierwszy Polak, który skoczył o tyczce 6 metrów.

Ostatni złoty medal dla Polski w tej konkurencji wywalczył w halowych mistrzostwach Europy w Wiedniu w 1979 roku Władysław Kozakiewicz.

- Muszę podziękować mojemu trenerowi Marcinowi Szczepańskiemu. Kluczem do sukcesów jest trening. Przez ostatni rok ciężko harowałem. Nie mam żadnej specjalnej diety. Jem wszystko. Bardzo lubię polską kuchnię. Kotlet z ziemniakami jest moim ulubionym daniem. Jestem ze wsi – z Dusznik koło Poznania. Ludzie stamtąd zawsze mówią mi, żebym pamiętał skąd jestem. I tak jest. Tam mieszka trzy tysiące osób. Moja mama ukształtowała mój gust kulinarny. Ona świetnie gotuje; żonie mówię, żeby brała z niej przykład - wspomniał Lisek.

Złoty medalista podkreślił, że nie odpuszcza i nie kupi sobie nawet piwa, którym mógłby uczcić medal.

- Przez kilka dni będę odpoczywał. Na alkohol nie ma szans, bo wiem o co walczę. Może skuszę się na colę, żelki i chipsy. Bardzo lubię mięso. Nigdy nie byłem orłem w szkole, ale z wychowania fizycznego miałem zawsze szóstkę. U nas nie było na szczęście tak, że nauczyciel rzucił piłkę i kazał grać. Zawsze mieliśmy elementy gimnastyki i sprawdziany lekkoatletyczne. Najgorzej radziłem sobie z językiem polskim, stąd boję się swoich wypowiedzi - powiedział Piotr Lisek.

Komentarze

silveradam
Wielkie gratulacje.myslalem, ze wTwojej glowie pozostal strach przed skakaniem po incydentach z tyczkami,ale sie nie poddales,brawo,a przy okazji ,jeden jablkowy "Reds" jest lepszy od coli,nie pij tego swinstwa,radze po kolezensku,do zobaczenia na Mkl-u
2017-03-04 13:17:59
Nauczyciel iezyka polskiego i w-f
Gratuluje ! Jestes swietny ! Kibicuje ci z Kanady. Patrzcie mlodzi jak nalezy godzic sport z zyciem codziennym. W S P A I A L E !!!
2017-03-03 23:32:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy