piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek najwyżej w sezonie

Lekkoatletyka. Lisek najwyżej w sezonie

Lekkoatletyka. Lisek najwyżej w sezonie
Data publikacji: 2019-06-12 15:56
Wywietleń: 584 396326

Paweł Wojciechowski zwyciężył w konkursie skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, który odbywał się w ramach Memoriału Ireny Szewińskiej . Zawodnik miejscowej Zawiszy pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,81. Trzeci w konkursie był szczecinianin Piotr Lisek. Uzyskany wynik 5,71 jest nie tylko najlepszym w sezonie na otwartych obiektach, ale też minimum na mistrzostwa świata.

Tyczkarze rywalizowali w Bydgoszczy w samym centrum miasta. Publiczność obserwowała ich popisy na tle jednego z najbardziej znanych obiektów w mieście - Opery Nova. Paweł Wojciechowski po udanej próbie na 5,81 poprosił o zawieszenie jej o 20 cm wyżej. Atakował tym samym rekord kraju należący do Piotra Liska i wynoszący 6 metrów. Dwie próby mistrza Europy z Glasgow - szczególnie pierwsza - na 6,01 były bardzo solidne. Widać, że dyspozycja, w której jest w tym sezonie pozwala poważnie myśleć o takich rezultatach.

Trzeci był Lisek (OSOT Szczecin) skacząc 5,71, czym wypełnił minimum PZLA uprawniające do startu w mistrzostwach świata w Dausze, które odbędą się na przełomie września i października. Drugi był Brazylijczyk Augusto Dutra de Oliveira - 5,71.

 - Wygrał dzisiaj lepszy. Fajnie, że akurat jemu mogę oddać zwycięstwo, a nie kolegom z zagranicy. Zdziwiłem się, że Bydgoszcz przyjęła mnie tak miło. Będę tu na pewno chętnie wracał - podkreślił Piotr Lisek.

(opr. woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie