niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Dausze

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Dausze

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Dausze
Data publikacji: 2019-05-02 13:22
Wywietleń: 496 388805

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek wystąpi w piątek Dausze na inaugurację najbardziej prestiżowego cyklu mityngów lekkoatletycznych Diamentowej Ligi. Wśród wielu gwiazd na starcie pojawią się też mistrzowie Europy kulomiot Michał Haratyk i biegacz Adam Kszczot.

Piotr Lisek będzie jednym z pięciu polskich lekkoatletów, który wystąpi na inaugurację prestiżowego cyklu. Czekający na powiększenie rodziny zawodnik o wygraną będzie rywalizował m.in. z rewelacyjnym i już bardzo utytułowanym Amerykaninem Samem Kendricksem.

Do Kataru przylatują co roku wielkie gwiazdy, mimo że termin mityngu nie jest korzystny, a w tym roku szczególnie odległy od docelowej imprezy. Na początku maja wielu lekkoatletów jest jeszcze na zgrupowaniach i szlifuje formę. Najczęściej sezon zaczynają około dwóch tygodni później lub "rozgrzewają" się na lokalnych zawodach przed debiutem w blasku jupiterów.

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 zawodów w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce, zostanie rozegrany po raz dziesiąty. Główną nagrodą jest diamentowe trofeum oraz czek na 50 tys. dolarów.

By je otrzymać, nie trzeba wygrywać wszystkich mityngów, wystarczy zakwalifikować się do finału oraz w nim triumfować. Lekkoatleci rywalizują o pokaźne finansowe gratyfikacje także w poszczególnych mityngach. Rywalizację w tym roku - wzorem 2018 - zwieńczą dwa mityngi w Zurychu 29 sierpnia oraz Brukseli 6 września. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie