Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Lewandowski wicemistrzem Europy

Data publikacji: 10 sierpnia 2018 r. 22:29
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2018 r. 22:45

30-letni wychowanek Ósemki Police, wspierany przez policka Grupę Azoty Marcin Lewandowski wynikiem 3.38,14 został wicemistrzem Europy w biegu na 1500 m. Zwyciężył Norweg Jakob Ingebrigtsen czasem 3.38,10, a trzeci był Brytyjczyk Jake Wightman – 3.38,25.

Polak atakował na ostatniej prostej z dalszej pozycji, zaimponował bardzo dużym przyspieszeniem i zabrakło mu niewiele, by zakończyć bieg na pierwszym miejscu. Przegrał tylko minimalnie z obrońcą tytułu.

Dla Lewandowskiego to pierwszy medal na prestiżowej imprezie na otwartym stadionie w biegu na 1500 m. Wcześniej specjalizował się w biegu na 800 m., ale eksperci twierdzą, że urodzony w Szczecinie zawodnik ma zdecydowanie większe predyspozycje do występów na 1500 m.