środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lewandowski w finale z drugim czasem

Lekkoatletyka. Lewandowski w finale z drugim czasem

Lekkoatletyka. Lewandowski w finale z drugim czasem
Data publikacji: 2018-08-08 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-08 15:28
Wywietleń: 955 342202

Marcin Lewandowski wygrywając swą eliminacyjną serię biegu na 1500 m awansował do piątkowego finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Jego czas 3.40,74 był drugim wynikiem w gronie 34 zawodników. Nieco szybciej pobiegł w trzeciej serii Brytyjczyk Jake Wightman, który uzyskał rezultat 3.40,73.

30-letni wychowanek Ósemki Police wspierany przez policką Grupę Azoty stoi przed pierwszą szansą wywalczenia medalu na mistrzowskiej imprezie w biegu na 1500 m. Wcześniej kilka razy stawał na podium w biegu na 800 m.

- Bieg był taki jak przewidywałem - powiedział po minięciu linii mety Marcin Lewandowski. - Chociaż tutaj nie było aż tak wolno, jak czasami bywa na imprezach mistrzowskich. Start eliminacyjny zawsze jest dla mnie pewną niewiadomą. Teraz powinno być tylko łatwiej. Czuję się świetnie. W pełni kontrolowałem sytuację. W finale nie będzie jednak łatwo. Trzech braci Ingebrigtsenów na pewno będzie sobie pomagało. Oni nie mają limitów i dalej wierzą, że mogą przenosić góry. Z pewnością liczą, że cały podium będzie dla nich. Ostatnio napisałem w komentarzu do zdjęcia jednego z nich w internecie, bo się znamy, że na pewno łatwo im nie będzie i nikt nie odda im medali za darmo. To był żart, ale zaczęła się walka słowna, psychologiczna. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie