środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lewandowski trzeci w Londynie

Lekkoatletyka. Lewandowski trzeci w Londynie

Lekkoatletyka. Lewandowski trzeci w Londynie
Data publikacji: 2019-07-20 18:07
Wywietleń: 454 403750

31-letni wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m w pierwszym dniu mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Uzyskał bardzo dobry czas 1.43,74.

Lewandowski, który drugi sezon przestawia się na bieganie dystansu 1500 m, pokazał, że jest w rewelacyjnej formie szybkościowej. W tym roku poprawił już rekord Polski w biegu na milę, a w sobotę na Stadionie Olimpijskim finiszował w bardzo mocnej stawce na trzecim miejscu z wynikiem gorszym od rekordu życiowego o zaledwie 0,02 s. - 1.43,74. Ten rezultat daje popularnemu "Lewemu" przepustkę na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio na tym dystansie.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego rezultatu. Nadal szukam mojej najlepszej dyspozycji, więc ten występ w Londynie jest dobrym znakiem. Ten bieg pokazuje, że praca robiona na treningach przynosi efekty - podkreślił Lewandowski. Przyznał także, że uwielbia londyński stadion i zawsze czeka na starty w Anglii.

Minimum na mistrzostwa świata w Dausze i igrzyska olimpijskie w Tokio na dystansie 1500 m wypełniła była zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaoui. Polka uzyskała czas 4.04,06, ale pozwoliło to na zajęcie dopiero 12. miejsca.

W niedzielę drugi dzień zmagań i kolejne starty Polaków. Na dystansie 5000 m zaprezentują się zawodniczka MKL Maraton Świnoujście Renata Pliś. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie