piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy

Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy

Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy
Data publikacji: 2017-08-17 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17 23:43
Wywietleń: 1457 288675

W czwartek w North East Marinie na Wyspie Grodzkiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona „38. Półmaratonowi Szczecin z PKO Bankiem Polskim”, który odbędzie się już za tydzień, a konkretnie w niedzielę 27 sierpnia, zaś dzień wcześniej przeprowadzony zostanie dziecięcy Bieg Pirata.

Oprócz półmaratonu odbędzie się także bieg na 10 km, a obie trasy mają odpowiednie atesty. Start (godz. 9) i meta umiejscowione będą na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II.

– Organizujemy półmaraton już po raz trzeci i cieszymy się, że co roku wzrasta frekwencja, a nasza impreza nagradzana jest wyróżnieniami – powiedział dyrektor biegu Marcin Paprocki. – Na liście zgłoszeń jest już 3800 zawodników i zawodniczek, więc limit niemal wyczerpany, ale mamy jeszcze przygotowane pakiety startowe VIP, które są droższe, bo dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na cel charytatywny, czy na dziecięcy oddział onkologiczny w szpitalu. Magnesem przyciągającym półmaratończyków do Szczecina jest zapewne morski charakter biegu i stąd konferencja zorganizowana w porcie jachtowym. Dodatkowymi atrakcjami będą: miasteczko lekkoatletyczne i pokaz sprzętu wojskowego, między innymi słynnych rosomaków. Będzie to możliwe dzięki tradycyjnej współpracy z 12. Brygadą Zmechanizowaną, której 250 żołnierzy wystartuje w półmaratonie, w hołdzie kolegom poległym na zagranicznych misjach. Ciekawostką zaś jest fakt, że podobnie jak przed rokiem sportowcy będą pić wodę prosto z hydrantów, a sześć takich stanowisk będzie na trasie, zaś siódme na Jasnych Błoniach. Dzięki ZWiK-owi, który mocno wspiera naszą imprezę, nie musimy się wstydzić jakości wody w grodzie Gryfa.

– Kolejna wielka impreza akcentuje morski charakter Szczecina, a biegacze startujący z Jasnych Błoni zwiedzą park Kasprowicza, Wały Chrobrego i urokliwe uliczki Pogodna – podsumował Krzysztof Kupis, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecina.

– 38. Półmaraton Szczecin to kolejna w tym roku, po regatach Tall Ships Races, impreza sportowa w naszym mieście, którą wspiera PKO Bank Polski – powiedziała Małgorzata Wojtczak, dyrektor Regonalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Szczecinie. – Dwa dystanse oraz biegi dla dzieci powodują, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tym rodzinnym wakacyjnym wydarzeniu. Przy okazji zachęcamy do przyłączenia się do naszej charytatywnej akcji pomocy dla 16-letniego Mikołaja i 8-letniego Kuby. Dodam, że organizujemy także biegi charytatywne w 12 miastach, a ten zachodniopomorski odbędzie się 16 września w Koszalinie.

– Bardzo się cieszę, że poproszono mnie, bym była ambasadorką biegu, który nie jest adresowany do wyczynowych sportowców, do jakich ja się zaliczam, ale do amatorów i służy głównie popularyzacji biegania – powiedziała lekkoatletka MKL-u Szczecin Sofia Ennaoui, uczestniczka niedawnych mistrzostw świata w Londynie, finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy, wicemistrzyni Europy do lat 20 i 23 oraz mistrzyni Europy do lat 23 w przełajach. – Niestety, w dniu szczecińskiej imprezy, będę startowała w zawodach w Berlinie i choć to jest całkiem niedaleko, to jednak nie zdołam się rozdwoić, ale duchem będę w Szczecinie. Natomiast za rok chciałabym być obecna podczas półmaratonu zarówno duchem, jak i ciałem. Sezon lekkoatletyczny jest teraz w pełni aż do września, więc mam bardzo napięty terminarz. Po konferencji wyrwę się jednak na dwa dni do domu w Barlinku, a później czekają mnie wspomniane już zawody w niemieckiej stolicy i Diamentowa Liga w Birmingham. ©℗ (mij)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Pablo
North East Piotr Krzystek Marina Floating Garden Szczecin - pełna nazwa - aha, a na końcu jeszcze data - 2050
2017-08-17 23:06:39
Git
North East Marina Szczecina - to dla zagraniczniaków.
2017-08-17 19:23:40
?
North East Marina - co to za twór??
2017-08-17 19:00:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy