Lekkoatletyka. Artur Olejarz triumfatorem XXXII Polickiej Piętnastki

Data publikacji: 06 czerwca 2021 r. 15:56
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2021 r. 15:56
Uczestnicy niedzielnego biegu na 15 km zmagali się nie tylko z dystansem, lecz także z upałem. Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

W weekend w Policach odbywały się biegi w ramach XXXII Polickiej Piętnastki, a na głównym 15-kilometrowym dystansie, w którym w niedzielę rywalizowało 180 zawodników, zwyciężył Artur Olejarz z MKL Szczecin (53,52) wyprzedzając Adama Kukowkę z Niezniszczalnych Kalety (54,30) i Grzegorza Terlikowskiego z SZWLA Stargard-Zieleniewo (55,10). Najszybszą kobietą była Monika Jackiewicz z Lubawy, reprezentująca MKL Szczecin (1,01,40), która w generalnej klasyfikacji uplasowała się na 17. pozycji.

Policka Piętnastka to jedna z najstarszych masowych imprez biegowych w Polsce. Odbywa się od 1989 roku z jedyną przerwą w roku 2020, spowodowaną pandemią koronawirusa. W pierwszej edycji w 1989 r. uczestniczyło 15 osób, w tym Janusz Chmielewski z Chmielewski Team BBL Police, który w tym roku w niedzielę startował w biegu głównym i zajął 86. miejsce, a w swej kategorii wiekowej był piąty.

W sobotę na stadionie przy ul. Piaskowej odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 do 1000 metrów. W niedzielę oprócz biegu głównego w programie był też bieg na 5 km oraz nordic walking na takim samym dystansie. Ogółem we wszystkich konkurencjach przez dwa dni wzięło udział ponad 350 biegaczy.