Lekkoatletyka. 7 medali MP dla KSI Start Szczecin

Data publikacji: 18 czerwca 2024 r. 21:14
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2024 r. 21:14
Joanna Oleksiuk z trenerką. Fot. KSI Start Szczecin

Z 52. paralekkoatletycznych mistrzostw Polski reprezentanci KSI Start Szczecin wracają z 7 medalami i poprawionymi aż 17 rekordami życiowymi, co potwierdza, że forma szlifowana pod okiem trenerek Renaty Chilewskiej i Ireny Pienio przyszła w najważniejszym momencie.

Multimedalistką zawodów została przygotowująca się do startu w paraigrzyskach w Paryżu Joanna Oleksiuk, która wygrała rzut oszczepem, była druga w pchnięciu kulą (z rekordem życiowym 7,10 m) i wywalczyła brąz w rzucie dyskiem. Po dwa medale na mistrzostwach, złoty w biegu na 100 metrów i srebrny na 200 metrów (rywalizacja na wózkach) sięgnął Artur Kamiński, a Damian Wróblewski w dysku i Tomasz Suchocki w kuli stanęli na najniższym stopniu podium. O wielkim pechu może mówić Paulina Oleksy, która zarówno w kuli, jak i dysku rywalizację zakończyła na 4 miejscu… (mij)