Lekkoatletyka. 7 medali Korony na MŚ!

Data publikacji: 12 sierpnia 2024 r. 23:55
Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2024 r. 23:55
Paweł Bondaruk wywalczył złoto i srebro. Fot. SKSG Korona

W Tajpej na Tajwanie, w wilgotnej i gorącej (ponad 40 stopni Celsjusza) aurze, odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata głuchych, a w imprezie tej samej rangi kilka dni wcześniej w tym samym miejscu rywalizowali także juniorzy.

24-osobowa reprezentacja Polski wywalczyła 12 medali (seniorzy złoto, srebro i 4 brązy, a juniorzy złoto, 3 srebra i 2 brązy). Aż 7 razy na podium mistrzostw świata stawali reprezentanci Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona (srebro i 2 brązy seniorów oraz złoto, srebro i 2 brązy juniorów), a dodajmy że trenerem kadry był szkoleniowiec naszego klubu Rafał Śliwka.

A oto najważniejsze osiągnięcia reprezentantów zachodniopomorskiej Korony: Martyna Boguszewicz zdobyła brązowe medale w biegach na 100 i 200 metrów juniorów oraz w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów seniorek, a ponadto wśród seniorek była czwarta w sztafecie mieszanej 4 x 100 metrów, szósta w biegu na 100 metrów i ósma w biegu na 200 metrów; Paweł Bondaruk wśród juniorów zdobył złoto w biegu na 1500 metrów, srebro w sztafecie 4 x 400 metrów i IV miejsce w biegu na 800 metrów; Mateusz Borowski zajął  IV miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów i V miejsce w sztafecie 4 x 400 metrów; Bartosz Brzezicki wywalczył srebrny medal w skoku wzwyż; Monika Kamińska wywalczyła brąz w rzucie młotem, 7. miejsce w pchnięciu kulą i 10. miejsce w rzucie młotem; Daniel Kowalik zajął IV miejsce w biegu w biegu sztafetowym 4 × 100 metrów; Małgorzata Mejka zajęła  IV miejsce w biegu na 5000 metrów; Natalia Nowaczyk zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym 4 × 100 metrów kobiet; Sara Plewczyńska zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym 4 × 100 metrów kobiet i IV miejsce w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów; Damian Szyszkowski zajął 5. miejsce w biegu sztafetowym 4 × 400 metrów oraz identyczną lokatę w biegu na 110 metrów przez płotki, a ponadto 6. miejsce w skoku o tyczce i 7. lokatę w biegu na 400 metrów przez płotki; ponadto Karolina Jędrzejczyk startowała w biegu na 100 metrów. (mij)