Koszykówka. Sezon zasadniczy rozstrzygnięty [GALERIA]

Data publikacji: 03 maja 2023 r. 20:30
Ostatnia aktualizacja: 04 maja 2023 r. 15:16
Koszykówka. Sezon zasadniczy rozstrzygnięty

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi przyniosła 22 zwycięstwo Kinga i 12 porażkę PGE Spójni. Obie zachodniopomorskie ekipy zameldowały się w play-offach, w których gra się do trzech wygranych. Szczecinianie w ćwierćfinale zagrają z Anwilem Włocławek, a rywalem stargardzian będzie Legia Warszawa.

Energa Basket Liga koszykarzy: KING Szczecin - SUZUKI ARKA Gdynia 98:93 (23:13, 22:19, 26:21, 27:40)

KING: Fayne 20, Brown 14, Meier 13, Borowski 13, Hamilton 11, Kostrzewski 7, Matczak 6, Rosiński 5, Mazurczak 5, Cuthbertson 4, Żmudzki, Szymański

King prowadził w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. W III kwarcie odskoczył nawet na 24 punkty, ale w końcówce spotkania goście znacząco zniwelowali straty.

Energa Basket Liga koszykarzy: PGE SPÓJNIA Stargard - POLSKI CUKIER START Lublin 99:106 (21:25, 21:24, 29:27, 28:30)

PGE SPÓJNIA: Gruszecki 25, Penava 19, Kikowski 18, Mathews 11, Grudziński 8, Śnieg 8, Brenk 8, Benson 2

Bez swojego lidera Fortsona, ważnego zawodnika Clarke i z grającym niespełna 8 minut Bensonem, stargardzianie nie potrafili sobie poradzić z dobrze dysponowanym rywalem. Goście prowadzili w tym meczu przez ponad 39 minut, ale ani razu nie odskoczyli na więcej niż 9 oczek.

16. Astoria Bydgoszcz 38 2538-2736 8 22

W weekend nasze zespołu rozpoczną rywalizacje w ćwierćfinałach play-off; King podejmie w Szczecinie w Netto Arenie Anwil w niedzielę o godz. 20 (Polsat chciał transmitować mecz o godz. 17.30, ale King się nie zgodził, bo o tej porze grają piłkarze Pogoni Szczecin z Legią Warszawa, więc nie będzie transmisji także z drugiego spotkania, bo wspomniana stacja telewizyjna wysyła ekipę na oba mecze) i we wtorek o nieustalonej jeszcze porze, a PGE Spójnia zagra w stolicy z Legią w sobotę o godz. 15.30 i w poniedziałek o godz. 18 (także nie będzie transmisji w Polsacie). Ewentualne zachodniopomorskie derby możliwe są dopiero w finale. Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Śląsk Wrocław - Trefl Sopot i BM Stal Ostrów Wlkp. - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Z ligą pożegnała się ostatnia w tabeli Enea Astoria Bydgoszcz. (woj)