Koszykówka. "Setka" Kinga w meczu z GTK Gliwice [GALERIA]

Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2021 r. 19:54
Koszykówka. "Setka" Kinga w meczu z GTK Gliwice

King Szczecin - GTK Gliwice  100:70 (34:20, 17:23, 27:11, 22:16)

King: Purvis 20, Zębski 15, Fakuade 13, Wilczek 10, Bartosz 10, Kikowski 8, Melvin 8, Brown 8, Schenk 7, Czerlonko 1

Koszykarze Kinga odnieśli najwyższe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi. Po raz trzeci w sezonie rzucili 100 punktów i ograli GTK różnicą 30 oczek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Purvis, który trafił cztery "trójki" i zdobył 20 punktów. Obok Amerykanina jeszcze sześciu innych koszykarzy Kinga miało w tym meczu ponad 50-procentowa skuteczność rzutów z gry.

Najbardziej efektowna była w wykonaniu szczecinian pierwsza kwarta, w której zdobyli 34 punkty i mieli 5 celnych "trójek". Obraz pierwszych 10 minut popsuło tylko 6 strat. Druga kwarta nie była już tak udana. King nie był tak skuteczny w ataku, popełnił kolejne 9 strat i pozwolił rywalom wrócić do gry. Od trzeciej kwarty przewaga szczecinian była już wyraźna. Nasi koszykarze w 35 minucie odskoczyli na 33 punkt różnicy, a ostatecznie spotkanie zakończyli wynikiem 100:70.

King w całym spotkaniu trafił 13 rzutów za trzy punkty i miał 29 asyst. Siedmiu zawodników Kinga zagrało w tym meczu z ponad 50-procentową skutecznością rzutów z gry.