Koszykówka. Porażka Kinga w Lidze Mistrzów [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 22 października 2024 r. 21:18
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2024 r. 22:03
Koszykówka. Porażka Kinga w Lidze Mistrzów
Fot: Dariusz GORAJSKI

Koszykarze Kinga przegrali trzeci z rzędu mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem pogromcą wicemistrzów Polski okazała się belgijska Filou Oostende.

King Szczecin - Filou Ostenda 73:84 (17:18, 23:24, 12:19, 21:22)

King: Nicholson 20, Dziewa 14, Myers 13, Mazurczak 9, Meier 7, Brown 4, Kostrzewski 4, Wójcik 0, Kierlewicz 0

Szczecinianie do meczu przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanych Woodarda i Żołnierowicza, a na ławce rezerwowych po raz pierwszy w karierze zasiadła 16-letni Antoni Majcherek. Szczecinianie dobrze weszli w mecz i w I kwarcie prowadzili nawet 7 punktami, ale później inicjatywa należała już do gości z Belgii. Już I kwartę zakończyli prowadzeniem, a w II odsłonie również byli lepsi. King rozbudziła nadzieje kibiców w III kwarcie. Wówczas ponownie wyszedł na prowadzenie, ale kolejne błędy pozwoliły rywalom uzyskać wyraźną przewagę. Goście odskoczyli na ponad 10 punktów i już nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Kingowi w odwróceniu losów meczu nie pomogła przewaga na tablicach i ponad 20 zbiórek w ataku. Zawodziła skuteczność i rzuty z trzy punkty.

Zdobyte we wtorek 73 punktu to najlepszy dorobek Kinga w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rywale znów zdobyli jednak ponad 80 oczek obnażając słabości wicemistrzów Polski w defensywie. (woj)

***

Wcześniejsza informacja:

Na zakończenie pierwszej połowy rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów FIBA koszykarze Kinga Szczecin przegrali na własnym parkiecie z belgijskim Filou Oostende 73:84 (17:18, 23:24, 12:19, 21:23).

Była to trzecia kolejna porażka podopiecznych trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w rozgrywkach. "Wilki MOrskie" pozostają bez zwycięstwa i zajmują ostatnie, czwarte miejsce w grupie B.

King Szczecin - Filou Oostende 73:84 (17:18, 23:24, 12:19, 21:23).

King: Kassim Nicholson 20, Aleksander Dziewa 14, Teyvorn Myers 13, Andrzej Mazurczak 9, Tony Meier 7, Chad Brown 4, Mateusz Kostrzewski 4, Szymon Wójcik 2, Michał Kierlewicz 0.

Filou: Davion Mintz 18, Timmy Allen 16, Chase Audige 14, Pierre-Antoine Gillet 13, Servaas Buysschaert 11, Simon Byusse 9, Joppe Mennes 2, Matthiass Tass 1, Devontae Shuler 0, Noah Meeusen 0.