Koszykówka. Koniec zwycięskiej serii żeńskiego Ogniwa

Data publikacji: 03 listopada 2021 r. 23:24
Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2021 r. 23:24

Żeńska sekcja Ogniwa w tym sezonie debiutuje na II-ligowych parkietach. Do tej pory drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania. Pokonała Powiat Pilski, dwa razy Szkołę Gortata z Poznania. Wszystkie poprzednie mecze szczecinianki wygrywały dużą przewagą, jednak było wiadomo, że środowe spotkanie z MUKS II Poznań będzie trudniejsze. Tak też się stało i żeńska sekcja Ogniwa pod wodzą Aleksandry Błądek pierwszy raz przegrała swój ligowy mecz i tym samym aktualny bilans szczecińskiego zespołu to 3-1.

Ogniwo Szczecin - MUKS II Poznań 59:61

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, wynik niezmiennie bliski był remisowi, a sam fragment obfitował w dobre akcje w obronie. Finalnie nieznacznie zespół z Poznania okazał się lepszy wygrywając ten fragment 15:18. Druga kwarta była równie zacięta, jednak było widać, że większą kontrolę nad jej przebiegiem miały zawodniczki przyjezdne. Mimo wszystko Ogniwo dotrzymywało tempa jakie narzucały przeciwniczki, ale
ostatecznie na koniec pierwszej połowy szczecinianki przegrywały 25:29. Trzecia kwarta niezbyt różniła się od poprzednich. Szczecinianki po przerwie dołożyły do swojej gry więcej walki. Było to widać zwłaszcza na początku tego fragmentu, gdy objęły chwilowe prowadzenie, ale i tak przed ostatnia kwartą sześć punktów przewagi miała ekipa z Poznania.

Drużyna przyjezdnych prowadziła przez znaczną część ostatniego fragmentu gry, jednak na dwie minuty przed końcem Ogniwo trafiło kontaktową ,,trójkę” i na tablicy wyników widniał remis. Osiem sekund przed ostatnim gwizdkiem Ogniwo prowadziło jednym punktem i było w posiadaniu piłki, jednak po stracie to goście trafili ostatni rzut w meczu, tym samym wygrywając to spotkanie 59:61. Najlepszą zawodniczą po stronie Szczecina była Justyna Szewczyk, która zdobyła 18 punktów.