Koszykówka. Druga z rzędu wygrana Kinga

Data publikacji: 06 listopada 2016 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 06 listopada 2016 r. 18:13

Koszykarze Kinga Szczecin odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W szczecińskiej Azoty Arenie pokonali Stal Ostrów 102:83. Podopieczni trenera Łukomskiego w trzech na cztery kwarty zdobywali powyżej 25 punktów.

Szczecinianie wygrali wysoko, ale na swój sukces musieli solidnie zapracować. Rywal rozpoczął mecz dobrze zmotywowany i po pierwszej kwarcie remisował. Na przerwę gospodarze schodzili z zaledwie 4-punktowym prowadzeniem i dopiero w czwartej kwarcie uwidoczniła się ich zdecydowana przewaga.

Tradycyjnie już motorem napędowym wszystkich akcji szczecińskiej drużyny był Robinson, który zdobył tylko 8 punktów, ale za to miał 10 asyst i 2 przechwyty. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Nowakowski, natomiast dobre liczby zanotował też Łukasiak, któy zdobył 14 punktów, miał 5 zbiórek i do tego dołożył jeden blok. (par)

King Szczecin – Stal Ostrów 102:83 (18:18, 27:23, 28:24, 29:18).

Punkty dla Kinga zdobyli: Nowakowski – 22, Brown – 20, Kikowski – 14, Łukasiak – 14, Robinson – 8, Garbacz – 8, Robbins – 8, Kulon – 7, Majcherek – 1.