Środa, 01 maja 2024 r.

Koszykówka. Druga wygrana Kinga w ENBL

Data publikacji: 29 listopada 2022 r. 22:16
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2022 r. 22:28

Dwoma zwycięstwami zakończyli inauguracyjny turniej European North Basketball League koszykarze Kinga. Po wygranej w poniedziałek z Treflem Sopot we wtorek zespół trenera Miłoszewskiego wygrał z Basket Brno 87:78.

Basket Brno - King Szczecin 78:87 (25:17, 16:33, 22:22, 15:15)

King: Fayne 19, Matczak 15, Cuthbertson 14, Meier 13, Mazurczak 9, Borowski 8, Brown 6, Kostrzewski 3, Eads 0, Rosiński 0, Szymański 0, Żmudzki 0

Kluczowa dla losów meczu okazała się II kwarta, w której King zdobył dwa razy więcej punktów od rywali, odrobił straty z pierwszej części i wypracował prowadzenie. W drugiej połowie zespół ze Szczecina kontrolował już wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrał 87:78. King zagrał w tym meczu z 51-procentową skutecznością i trafił 9 "trójek".

King po dwóch wygranych meczach jest liderem grupy B.