sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Konflikt na linii Chemik - Operator

Konflikt na linii Chemik - Operator

Konflikt na linii Chemik - Operator
Data publikacji: 2015-10-20 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1653 29973

PO zakończeniu niedzielnego meczu siatkarek Chemika Police z Pałacem Bydgoszcz trener Giuseppe Cuccarini wygłosił oświadczenie, w którym ostro skrytykował operatora Azoty Areny. Powodem zdenerwowania włoskiego szkoleniowca był niedzielny poranny trening, który zespół musiał odbywać w zimnym obiekcie. Obsługa obiektu po sobotnim koncercie Edyty Górniak pozostawiła bowiem otwarte drzwi, co spowodowało mocne wychłodzenie hali.

- Jako trener muszę chronić swoje zawodniczki i zespół. Dzisiaj rano, gdy przyszliśmy na trening w hali trwały jeszcze porządki po sobotniej imprezie. Drzwi były otwarte na oścież, a hala była bardzo wychłodzona. To nie zdarzyło się po raz pierwszy. Podobne przypadki były w poprzednim sezonie i wówczas obiecywano nam, że to się zmieni. Klub wyłożył duże środki, aby pozyskać zawodniczki, a te potrzebują właściwych warunków do treningu i przygotowywania się do spotkań. Odpowiednia temperatura jest jednym z podstawowym warunków, bo kiedy jest zimno grozi to kontuzjami - mówił Giuseppe Cuccarini.

Słowa trenera potwierdziła kapitan zespołu Aleksandra Jagieło.

- Poranny trening miałyśmy o 9 rano i hala była mocno przewietrzona. Było naprawdę zimno - dodała Jagieło.

Z uwagi na sobotni koncert z regulaminowego niedzielnego treningu w Azoty Arenie zrezygnował Pałac. Siatkarki z Bydgoszczy rano odbyły zajęcia w Policach.

- Przepraszam zespół z Bydgoszczy, że nie mogliśmy zapewnić im treningu w hali.Wystąpimy do operatora z oficjalnym protestem. Nie na wszystko mamy wpływ, a organizacja pozostawia wiele do życzenia. Operator wie jakie są wymagania przy organizacji meczów Orlen Ligi i nie chcemy aby w przyszłości podobne wydarzenia miały miejsce - mówił prezes Chemika Joanna Żurowska.

We wtorek oficjalne stanowisko w tej sprawie zajął Azoty Arena Operator. Oto jego treść:

„ W dniu 18.10.15 o godz. 9.00 w trakcie zaplanowanego treningu drużyny Chemik Police temperatura w Hali Głównej spełniała warunki określone w przepisach gry w piłkę siatkową, które obowiązują w sezonie 2015/16, i wynosiła 16,9 stopni (załącznik nr 1, załącznik nr 2 przepisy pkt. 1.5 ). Średnia temperatura podczas treningów i meczów utrzymywana jest na poziomie 18-19 stopni.

Z czujników temperatury zainstalowanych na terenie Hali Głównej jasno wynika, o której godzinie i w jakim stopniu nastąpiło chwilowe obniżenie temperatury. Zapis z monitoringu Azoty Areny z dnia 18.10.15 z godz. 8.31 ( zapis do wglądu w biurze Operatora ) jednoznacznie wskazuje, że za zaistniały stan bezpośrednią
winę ponosi obsługa montująca bandy elektroniczne na mecz, której zleceniodawcą jest organizator wydarzenia sportowego – Klub Piłki Siatkowej Chemik Police.

To Chemik Police koordynuje przygotowania do meczu ( w tym montaż band ) i planuje terminy treningów swojej drużyny i drużyny przeciwnej w dniu meczu. W dniu 18.10.15 trening drużyny gości Pałacu Bydgoszcz zaplanowany był na godz. 8:00, a trening gospodarzy Chemika Police na godz. 9:00. Operator dochował wszelkiej staranności, by Hala Główna była przygotowana do treningów według wyżej wymienionych ustaleń.

Z informacji uzyskanych od kierownictwa Pałacu Bydgoszcz wynika, że poranny trening nie był przez drużynę planowany, o czym w dniu 17.10.15 poinformowali
organizatora - Chemik Police, a ten przekazał tę informację serwisowi technicznemu odpowiedzialnemu za przygotowanie Hali Głównej do treningu i meczu.

Do Operatora dotarła informacja w formie ustnej, dlatego też została podjęta decyzja, w celu zabezpieczenia ewentualnych zmian, by hala była przygotowana na
godz. 8:00, zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami pisemnymi.

W związku z powyższymi informacjami zarzuty Pani Prezes Joanny Żurowskiej i trenera Giuseppe Cuccariniego podczas konferencji prasowej w dniu 18.10.15 są
krzywdzące, biorąc pod uwagę żmudne starania Operatora w celu pogodzenia wielu imprez, meczów i treningów klubów sportowych. Operatorowi zależy na promocji sportu w Szczecinie oraz obiektu Azoty Arena jako przyjaznego miejsca dla sportowców i mieszkańców."

Monika Pyrek - Rokita

ASO Azoty - Arena

Komentarze

kibic
zawsze mogą wrócić do hali w Policach!!!
2015-10-20 17:51:53
Wy nie wiecie o czym piszecie!!
sZanowna rEdakcjo. Doinformujcie się przed opublikowaniem informacji, bowiem koncert Edyty Górniak odbył się w piątek, a nie w sobotę. W sobotę miała miejsce inna /firmowa/ impreza, która się skończyła ok. godziny 5 w nocy.
2015-10-20 17:21:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy