piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Rok działalności Azoty Arena

Rok działalności Azoty Arena

Rok działalności Azoty Arena
Data publikacji: 2015-09-08 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 721 19103

Szczecińska hala Azoty Arena rozpoczęła drugi rok działalności. Szczecin jest miastem, który posiada w najwyższej klasie rozgrywkowej aż pięć drużyn grających na najwyższym szczeblu.

Mimo efektu nowej hali, tęsknoty za komfortem oglądania imprez sportowych, rzadko bywały sytuacje, że hala wypełniała się niemal do ostatniego miejsca. Miniony rok pokazał, że tylko wydarzenia o wyjątkowej randze, mecze w europejskich pucharach, lub reprezentacyjne są w stanie zapełnić 5 - tysięczny obiekt.

W minionym roku odbyły się w szczecińskiej Azoty Arena 73 imprezy sportowe, z których zdecydowana większość, to ligowe rozgrywki na krajowym poziomie. Najwyższą średnią zbudowały mecze w wykonaniu siatkarek Chemika Police. Tą średnią podniosły jednak spotkania w Lidze Mistrzyń.

Spotkania z Rabitą Baku, Dynamem Kazań, czy Busto Arsizio zgromadziły w szczecińskiej hali komplet widzów. Na meczach ligowych o takiej frekwencji można było tylko pomarzyć. Nawet spotkania decydujące o mistrzostwie Polski nie przyciągnęły do hali kompletu widzów.

Pierwsze finałowe spotkanie z Atomem Sopot oglądało 3,7 tys. widzów, co było najwyższą siatkarską frekwencją biorąc pod uwagę jedynie spotkania ligowe. Już drugi mecz play off o mistrzostwo Polski zgromadził w hali zaledwie 2 tys. widzów, czyli nie zapełnił nawet w połowie szczecińskiej hali.

Dwa półfinałowe spotkania z Impelem Wrocław przyciągnęły natomiast w sumie zaledwie 1,7 tys. widzów. Zapowiada się, że zbliżający się sezon będzie pod tym względem podobny. Mecze o dużą stawkę, ale w konfrontacji międzynarodowej spowodują wzrost zainteresowania, natomiast ligowe spotkania mogą nie wypełnić obiektu nawet w 20 procentach. ©℗ (p)

Cały artykuł w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

witek
czy ktos z urzedu poda zyski czy straty przynosi hala azoty.
2015-09-09 12:19:44
kazek
@Tok, bardzo dobry wniosek, z mojego punktu widzenia stadion na kilkanaście tysięcy to maksymalna pojemność (nawet bliżej 15 niż 20). Natomiast jeżeli chodzi czy budować czy remontować to chyba jednak budować nowy.
2015-09-09 06:15:56
TOK
Konkretne informacje przydatne w temacie planu budowy/rozbudowy nowego/starego stadionu z kasy miasta. Do głębokiego przemyślenia.
2015-09-08 21:41:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy